Kaptan Fantastik Filmi
5 1

Kaptan Fantastik Filmi

  1148 İzlenme 13.3.2017 1
Kaptan Fantastik Filmi
Resmi Büyüt
İngilizce adı Captain Fantastic olan, alışılagelmiş hayatın çok uzağında bir dünya. 6 çocuklu kültürlü, oldukça fit ve aynı zamanda karizmatik. Ben Cash. Doğanın tüm sırlarına vakıf bir adam. Yaşamın tüm zorluklarına karşı koyabilmenin tabiattan geçtiğine inanan, çocuklarına da aşılamaya çalışan; medeniyetten uzak, ilkel bir yaşam tarzı.

Yaşları arasında dazla fark olmayan 6 çocuk. En küçüğünden en büyüğüne kadar profesyonel sporculara yakın adele gruplarına sahipler. Av nasıl yapılır? Nasıl kesilir ve pişirilir? Ailenin en küçüğü Zaja bile bu konuda oldukça iddalı. Bay Cash cocuklarının "iyiliğini"düşünerek, tehlikeli görev yüklemekten kaçınmayan bir baba... İnanılmaz sıradışı bir insan. Yaşıtları okul sıralarında kurulu düzen içinde bir hayata hazırlanırken, O ise çocuklarını Pasifik'in yüzlerce metrelik dağlarında kendi dünyasına hazırlıyor. Yalnız şunu belirtmek istiyorum, inanması çok güç ama böyle bir böyle bir serüvenin içinde fiziki donanımın yanında inanılmaz derecede bilgi birikim aktarmış. Hepsi matematiği, feni hatta kurulu hukuk düzeni hakkında yeterli düzeydeler.

Vigo Mortensen'in başrolünde daha önce hiç rastlamadığım bir kurgusu ile tipik Amerikan filmlerinden ayrı tutuyorum. İzleyiciye bu tür yaşam tarzına inandırabilecek, "acaba" dedirttirebilecek güce sahip olduğunu düşünüyorum.


YORUMLAR (0)