En Popüler Android Oyunları
5 1

En Popüler Android Oyunları

  1132 İzlenme 7.3.2017 13
En Popüler Android Oyunları
Resmi Büyüt
Teknolojinin gelişmesiyle artık pclerde oynadığımız oyunları mobil cihazlarla oynama imkanı buluyoruz. Android, cep telefonu ve tablet gibi sürekli yanımızda olan telefonlarda kullanılmak için oluşturulan bir işletim yazılımdır. Dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta olan Android İşletim Sistemi'nin telefon ve tablet cihazlarında insanların vakit geçirebilip, eğlenebileceği birçok oyun vardır. Şimdi bahsi geçen bu oyunlardan en iyi olanları bir göz atalım.

Aksiyon türüne bakacak olursak, popülerite açısından ilk sıralarda Sniper Assasin 3D oyunu gelmekte. Buna benzer olarak Last Empire War Z ve Shadow Fight gibi aksiyon dozu inanılmaz yüksek oyunları da bu kategoriye sokabiliriz. Strateji kategorisini bakarsak da bu türün başını çeken oyunlardan ilk sıraya milyonlarca kullanıcısı olan Clash of Clans oyununu koyabiliriz. Devamına bakarsak Clash Royale ve Boom Beach gibi oyunlarda çok sevilmekte. Bu türün bir başka sevilen oyunlarından biri de her yaşa hitap edebilme özelliği de bulunan Plants vs. Zombies oyunu... Spor, konsollarda ve bilgisayarlarda bu kadar çok para hasılatı yapan spor oyunları elbette ki Android İşletim Sistemi olan cihazlarda da bulunmalıydı. Nitekim de öyle oldu. Android'de binlerce spor oyunu var ancak bir kaç tanesi çok sevilen ve popüler oyunlar. Bunlardan bazıları FIFA, Türk yapımı olan Online Kafa Topu ve Ball Pool gibi oyunlar. Tabii Top Eleven ve Dream League tarzında menajerlik oyunları da var.

Son olarak yarış kategorisini ele alalım. Bu da çok yoğun ve sevilen bir kategori. Özellikle erkek oyuncuların yöneldiği bu türde birçok oyun mevcut. Bunlardan ilki tabii ki Asphalt serisi. Traffic Racer, Dr.Driving ve Real Racing gibi oyunlarda popüler sayılabilecek durumda.YORUMLAR (0)