Türk Animasyon Yapımı Rafadan Tayfa Çizgi Filmi
5 1

Türk Animasyon Yapımı Rafadan Tayfa Çizgi Filmi

  2664 İzlenme 7.3.2017 12
Türk Animasyon Yapımı Rafadan Tayfa Çizgi Filmi
Resmi Büyüt
Son yıllarda ülkemizde kendine has çizgi filmler ve animasyon filmleri ortaya çıkmaktadır. Bu durum halkımızı ve özellikle çocuklarımızı oldukça sevindirmektedir. Çünkü bu tarz çizgi filmler yapılırsa hem tarihimizi hemde kültürümüzü anlatır. Son nesilin dilinden düşmeyen Trt Çocuk kanalının bize armağanı olan Rafadan Tayfa çizgi filminden bahsedeceğiz.

Doksanlı yıllarda sokak arasında geçen eğlenceli ve samimi arkadaşlığı anlatan cizgi dizide belkide hepimiz kendimizi bir karaktere daha yakın hissederiz. Şimdiki çocukların tablet, telefon ve bilgisayar başında geçirdiği zamanı düşünürsek gerçekten doksanlı yıllar çok eğlenceliymiş diyoruz. Mert, Kamil, Hayri, Akın ve arkadaşları bize çocukluğumuzda oynanan oyunların şimdiki bilgisayar oyunlarından çok daha zevkli eğlenceli olduğunu anlatmaktadır. Mahalle arasında yetişen son nesil olan doksanların çocukları çok farklıdır. Hayri'nin oburluğu ve hiperaktifliği rafadan tayfa grubuna neşe katarken Kamil'in saflığı ve temizliği grubun samimiyetini anlatmaktadır. Mert grubun daha düzgün bireyi olarak görünüyor ve oluşturucu bir kisiliği oynamaktadır. Grubun en küçük üyesi Akın ise Mert'in kardeşidir ve yaşına göre zekasıyla grupta kendine yer bulmaktadır.

Çocukların sokaklarda yetişmesini ve kendi yaşıtlarıyla oynayarak öğrenmesinin daha önemli ve daha uygun olduğunu anlatan Rafadan Tayfa cizgi filmi ailelerede birşey anlatmak istiyor. Bence çocuklarınızı sokağa salın ve sokakta oynayarak öğrenmelerini sağlayın çocuklarınızı bu şekilde daha doğru büyümesini sağlarsınız kolejlere ve dersanelere göndererek çocuklarınıza çok fazla sorumluluk yükleyerek onların bu yükün altından kalkmasını bekleyerek onlara bişey katamazsınız bırakın kendileri yaşıtlarıyla oynayarak öğrensin. Ayrıcı şarkıları ve müzikleri de çocukların oldukça dikkatini çekmektedir.


YORUMLAR (0)