Eğitici ve Öğretici Pepee Çizgi Filmi
5 1

Eğitici ve Öğretici Pepee Çizgi Filmi

  6062 İzlenme 28.2.2017 1
Eğitici ve Öğretici Pepee Çizgi Filmi
Resmi Büyüt
Günümüzde çizgi film denilince ilk akla gelenlerden biridir Pepee, cizgi filmdeki isimlere bakiıca bile ne kadar eğitici ve öğretici olduğunu görmekteyiz pepee, zeze, bebe, şila, zulu, bibi gibi söylenmesi kolay hecelerle daha konuşmayı sökemeyen ebeveynlerimizin konuşmayı sökmesinde etkili bir rolü olduğunu düşünmekteyim. Çocuklarımız hemen ağladığında imdadımıza hemen Pepee yetişiyor ve bilgisayardan veya leptopumuzdan direk bu sevimli çocuğu açarak evladımızın hemen susmasını sağlamaktayız. Her bir bölümünü kaçırmayan ve çocuklarımızın hafızasında yer edilen animasyon filmi, biz ebeveynlerin bile sevmesini sağladı.

Renkler, sayılar, harflerin anlatımında eğlendirici şarkılarla anlatılması çocukların ilgisini çekmekte ve çabuk öğrenmelerini sağlamaktadır arkadaslar arasındaki iliskileri aile iliskilerini anne ve babaya nasıl davranılması gerektiğini büyüklere saygıyı konu almaları da çizgi filmin ana konularından olmuştur örf ve adetlerimizi anlatmaları yardımlaşmanın önemi de çocukların örnek alabileceği davranışlar arasında gösterilebilir. Anne ve babanın çocuğuna öğretmesi gereken çoğu şeyi konu alan ve eğlenceli bir şekilde bunları çocuklara anlatan ailelerin korkmadan çocuklarına izlettiği ender çizgi filmlerden biridir Pepee. Birçok kendisine ait şarkılarının tıklanma rekorları kırarak izlenmişti. En sevilen şarkıları İnsan Sevdiğini Hiç Üzer mi, İki Ekmek ve Kalbim Kırıldı şarkıları çocuklar tarafından çok sevildi. Birçok tiyatro, animasyon gibi kültürümüze katkı sağladı.

Pepee kardesi, annesi babası dedesi ve nenesiyle yaşayan meraklı bir çocuktur merak ettiği herşeyi soran araştıran araştırdıkça öğrenen ve ögreten bilmediği konularda ailesinden yardim isteyen öğrendikçe mutlu olan neşeli bir çocuğu canlandıran Pepee küçük yaştaki çocukların ilgi odağı olmayı başarmış eğitici ve öğretici güzel bir çizgi filmdir.


YORUMLAR (2)

  1. tsubasa
    6.11.2017 11:16:38

    Bu tarz çizgi filmlerin daha çok yapılması lazım. Özellikle Trt bu konuda çok iyi işler yapmaya başladı kendi çizgi filmimizi daha çok yaparak kültürümüzü yaygınlaştırabiliriz.
  2. Kara57
    7.3.2017 22:08:38

    Çok eğitici bir çizgi film