Seri Katil Dizisi Dexter
5 1

Seri Katil Dizisi Dexter

  1252 İzlenme 27.2.2017 1
Seri Katil Dizisi Dexter
Resmi Büyüt
Yabancı diziler diyince ilk 10'a girecek dizilerden biri olan Dexter'dan bahsedeceğiz. Dizi 8 sezondan oluşup her bir bölümü genellikle 50 dakika üzerinedir. Birçok sezonu ayrı bir heyecan oluşturan yapımda gizem, polisiye ve korku tadında veren yabancı dizidir. Bir karakol düşünün, çalışanlarından birininde onlarca kişiyi öldürmüş bir seri katil olduğunu ve Dexter kurgusuyla bizi içine çeken güzel bir yapımdır. Diziye adını veren başrol oyuncusu Dexter Morgan (Michael C. Hall), kan analistisi uzmanı olarak görev yapmaktadır. Ancak yıllar boyuncu büyük suçlar işlediğine inandığı insanları da kendi yöntemleriyle kaçırmak ve öldürmektir. Hayatının her alanında kan alan Dexter'in normal insanlar gibi sosyal bir yaşam sürme çabası, evlenmesi, baba olması gibi zorluklarla nasıl başa çıktığını izliyoruz bir yandan da... Aynı yerde çalışan üvey kız kardeşi Debra Morgan ile aynı evde yaşamaktadır. Sürekli Harry Morgan yani babasını hayalen gören Dexter Morgan, babasının yönlendirmesiyle hayatına yön vermektedir.

Çünkü asıl kimliğini gizleyebilmesi için dikkat çekmemesi gerekmektedir. Diziyi azılı suçlu bir adamın hayatını anlatıyor diyede yorumlamak pek doğru olmaz. Sebebiyse çok basit Dexterin öldürdüğü tüm insanlar suçlu kimliğini sahip. Yasaların önünde olmaları gereken cezayı görmeyeceğini düşünen başrol oyuncumuz; kendini yargıç ve infazcı adederek cezalandırma işini üstleniyor. Aynı yerde çalışan James Doakes (Erik King) sürekli Dexter'i izleyerek ondan şüphelenmiş ve rahatsız olmuştur.

Dexter'in hem kendisiyle hemde ofis arkadaşlarıyla olan mücadelesini izlediğimiz bu yabancı dizide başrol oyuncumuz öldürdüğü insanlarla ilgili kanıtları yok etmeye çalışırken dizi içerisinde bir Sherlock Holmes havası estiğini söylemekde mümkündür. 8. sezondan sonra dizinin bağımlısı olan bir çok dizisever hala dizinin devamı geleceğinden büyük bir heyecanla bekleyiş içerisindedir.


YORUMLAR (0)