Gol Sevincini Secde Yaparak Kutlayan Futbolcular
5 1

Gol Sevincini Secde Yaparak Kutlayan Futbolcular

  1572 İzlenme 22.2.2017 1
Gol Sevincini Secde Yaparak Kutlayan Futbolcular
Resmi Büyüt
İlk olarak hangi futbolcunun yaptığı bilinmemektedir. Ülkemiz futbolcuları da çoğunlukla bu sevinci kullanmaktadır. Ülkemizde bu sevinci en çok Demba Ba, Emre Belözoğlu, Volkan Şen, Moussa Sow ve maç sonlarında kaleci Tolga Zengin yapmaktadır. Tanıdık bir isim olan milli oyuncumuz Arda Turan ve Hakan Çalhanoğlu hemen hemen her gol sevincinde secde yatarak gol sevinci yaşamaktadır. Ülkemizde taraftarlar tarafından bu gol sevinci beğenerek ve takdirle karşılanmaktadır.
 
Secdeye yatan oyuncular ile ilgili birçok eleştiride meydana gelmiştir. Ülkemizde Cübbeli Ahmet Hoca ismiyle zikredilen Ahmet Mahmut Ünlü'nde bir eleştirisi olmuştu. Ayrıca İspanyol futbolcu Fernando Torres'in, Barcelona'ya gol atmasından sonra gol sevinci olarak secdeye yatması birçok kesim tarafından acaba müslüman mı oldu düşüncesine kapınmasına sebep olmuştur. 

Bu gol sevincini son olarak bilgisayar oyunu olan Fifa'da golden sonra sevinçlerine eklemiştir. Oyunca o dönemlerde Newcastle United oynayan Cisse ve Demba Ba dan ilham alarak yapmışlardır. Bu gol sevincini birçok müslüman futbolculara niçin yaptıkları sorulduğunda onların nitekim cevapları şükür maiyetinde olduğu cevabını vermişlerdir. Günümüzde bu şükür niyetinde nitelendirilen gol secdesi halen devam etmektir.


YORUMLAR (0)