Bir Komedi Filmi : Çalgı Cengi İkimiz
5 1

Bir Komedi Filmi : Çalgı Cengi İkimiz

  1917 İzlenme 14.2.2017 1
Bir Komedi Filmi : Çalgı Cengi İkimiz
Resmi Büyüt
İzleyenleri güldüren Çalgı Cengi'nin 2. filmi çıktı. Ve yeni adı Calgı Çengi ikimiz isimli filmi oldu. İsterseniz size filmden kısaca bahsedelim; Murat Cemcir ve Ahmet Kural'ın filmine giden bir kişi kafasına ilk önce şu beliriyor, acaba Kardeş Payı gibi mi? Yoksa Düğün Dernek gibi mi?  Kanımca bu filme giderseniz bu algıyı kafanızdan atıcaksınız. Bu adamların adını duyunca bile insan gülmeye başlamıyor mu? Yine eskilerden bir şarkıyı çok güzel yorumlamışlar ama bu kez Türkçe değil. Bence Ahmet Kural ve Murat Cemcir patlamaya hazır bomba gibiler ne zaman ne yapacakları belli olmuyor. Ama bazı kişilerce filmleri iyi bulunmuyor neden mi? Çünkü argo yok, ince espiri var. Bu sefer espiriyi biraz zor yalakayabilirsiniz dikkatli izleyin ve keyfini çıkarın. 

Hafta sonu soğuk havada değerlendirilebilecek bir film. Filmi izlerken bir anda kendinizi biraz düğün ve eğlence birazda koşuşturma içinde buluyorsunuz. Bu arada filmdeki aksiyon sahneleri de ilgi çekici.

Filmde yaşanan olayların bazıları belki de gerçekten altındı olarak görülebilir. Filmde bazı yerlerde hüzünlenebilirsiniz. Ahmet Kural filmde gürkan, Murat Cemcir ise salih tiplemesine sahip. Bir sahnede arkadaş, kardeş sahnesini çok güzel yapıyorlar. Gürkan büyük bir sanatçı olacak fakat salih yanında olmayacak, gelemeyecek. Çok fakir ve paraya ihtiyaçları olmalarına rağmen birbirlerini satmıyorlar. Hayatta paradan daha değerli şeylerin olduğunu da göstermiş oluyorlar. Ayrıca filmde 2 oyuncunun da seslendirdiği çıldır çıldır şarkısı da epey konuşuldu.YORUMLAR (0)