Ünlü Futbolcuların Sözleri
5 1

Ünlü Futbolcuların Sözleri

  1768 İzlenme 5.8.2016 23
Ünlü Futbolcuların Sözleri
Resmi Büyüt
Futbolcular zaman zaman sahada yaptıklarıyla gündeme geldikleri gibi zaman zamanda yapmadıkları yada yapamadıklarıyla da gündeme gelir.
 
Futbolu iyi bilen biri futbolcunun saha içinde ki verdiği mücadele ile  o futbolcunun karakteristik yapısını az çok tahmin edebilir. "Ne anlatıyor bu çocuk?" diye siz sormadan bir Balotelli örneği verelim sizlere;

"Milan'a yani yuvana döndün" diyen spikere "hayır evim Brescia'da" diyen Balotelli'yi izleyen bir kişi sahada da onun o umursamaz ve boşvermiş tavrını görecektir. Yada "Bir takım küme düşerse futbolcular gider, adamlar kalır." cümlesini söyleyen Pavel Nedved'in takımı için verdiği mücadeleci ruhu benim bu sözümü kanıtlar nitelikte.

Kimi büyük yıldızlarda vardır ki içinde gizleyemez samimiyet duygusunu. Mesela Zidane gibi, "Oğlumla evimin bahçesinde futbol oynarken ikimiz de en sevdiğimiz futbolcular olurduk. Oğlum ben olurdu, ben ise Ronaldo." diyerek aynı takımda olsalarda takım arkadaşını kendisinden daha iyi nitelendiriyor. Yada "Daha 4 sene öncesine kadar Play Station'da sırf Gerrard'ı kontrol etmek için Liverpool'u seçerdim, şimdi beraber oynuyorum." diyen Luis Suarez ne kadar samimi ve taraftar gözünde çok sevecen bir noktaya gelmiştir.
 
Şimdiye kadar etkileyen en iyi siz kesinlikle eski Beşiktaş'lı Manuel Fernandes'e ait. Ne denli bir oyuncu ki daha bizim bile kendimizin çözemediği duyguları bir kaç sene Türkiye'de bulunarak çözmüş ve şöyle demiş Fernandes;
"Portekiz ve İspanyolların pasla, Türklerin ise kalbi ile oynadığı oyunun adıdır futbol." demiştir. 

Büyük zaferler kazandığımız yıllara bakın bunu net bir şekilde göreceksiniz. Orantısız bir şekilde hatalar zincirini oluşturan ama mücadeleyi bir dakika olsun bırakmaksızın oyununu oynayan Milli takımımız adımızın dahi anılmadığı 2002 Dünya kupasında 3. ve Euro 2008'de Avrupa 3.sü olmuştur.

Hazırlayan : Enes Kutukçu

YORUMLAR (1)

  1. tsubasa
    6.8.2016 00:19:27

    Egosuyla ünlü ibrahimovic gene sözleriyle formunda...