Kanal D'nin Yeni Dizisi Adı Efsane
5 1

Kanal D'nin Yeni Dizisi Adı Efsane

  1341 İzlenme 11.2.2017 1
Kanal D'nin Yeni Dizisi Adı Efsane
Resmi Büyüt
Kanal D'nin yeni yüzü Adı Efsane ile son zamanlarda karşılaşmışsınızdır. Başrollerinde Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır ile Rojda Demirer rol alıyor. Kadroda Behzat Amirini gören kumandayı eline alıp çoktan Kanal D tv'ye dönmüştür bile. Yalnız, dizi başlamadan önce hafızalara bir takım ön yargılar yüklendi. Toplumun bir kesimi buna hazır değildi sanki. Evet, yeni bir proje bekliyorduk, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde yazar Emrah Serbes tarafından da duyurulmuş, hatta adının Behzat Ç. İmamların Öcü olduğu bile belirtilmişti. Senaryosu yazılmış birçok konu halledilmiş olsa da o proje sanırım şimdilik askıya alındı. 

Ön yargılar diye girişte bir not düşmüştüm. Fragmanları izleyince bile aslında senaryonun 2002-2004 yılları arasında başrollerinde Tarık Akan, Ozan Güven, Ebru Cündübeyoğlu, Sevil Üstekin, Yunus Günçe ve Zihni Göktay gibi önemli isimlerin yer aldığı Koçum Benim dizisi ile benzer olduğunu anlayabiliyorsunuz. Bunu ilerleyen zamanlarda izleyenler daha detaylı olarak değerlendirecektir. 
Öte yandan Erdal Beşikçioğlu hayranları bu projeyi duyar duymaz mutlaka çok sevinmişlerdi. Çünkü yer aldığı her çalışma değerli bir hal alıyor. Son oynadığı 46 Yok Olan dizisi de bana göre kurgusu ve işleyişi ile kusursuzdu. O projenin de sıkı takipçisiydim. Oynadığı bütün rollerin hakkını fazlasıyla veren bir isim diyebilirim Behzat Amirimize, pardon Erdal Beşikçioğluna. 

Diziye dönecek olursak, ilk bölümden anladığımız kadarıyla ağırlıklı olarak aile üzerinden işlenecek bir konu var. Bunun zaman zaman basketbol ağırlıklı bölümlerle dengelemek mümkün müdür diyecek olursak, izlenme oranları düşünüldüğünde bu riskin alınmayacağı kanaatindeyim. Öyle ki Cumartesi günleri yayınlanan dizi, son bölümündeki reyting oranıyla Türkiye Kupası karşılaşması ve Survivorın hemen arkasında yer almıştı. Yani süreç boyunca üçüncülüğü koruyacağını düşünüyorum. Hatta Survivor'ın arkasında kalıp ikinci olacak, önemli bir futbol karşılaşması denk gelmezse tabi. Adı Efsane, Tarık Aksoyun eline geçmiş son şansın üzerinden ilerleyecek. Gerek kızlarını geri kazanıp kazanamaması, kimi zamanda kolej takımlarıyla oynayacakları müsabakaların kazanılması bakımından dizi bizleri ekrana kilitleyecek. 

İzleyici yorumlarına baktığımda dizinin süresinin uzunluğuna ve fazla klişe barındırmasına eleştiriler yapılmış. Buna rağmen müzik seçimleri? çalışmaları Alpay Göltekinin yaptığı takdir edilmiş. Toparlayacak olursam, dizinin akışını çoğu izleyici tahmin edebiliyor. Tabi senaristleri Tunus Taşçı, Nazlı Sunlu ve Hilal Yıldız inişli çıkışlı farklı hikâyeleri de önümüze serpiştirecektir diye düşünüyorum. Henüz taze olduğu için olumlu olumsuz pek bir cümle de dökemiyorum. Sadece görünen o ki, dizinin günü, oyuncu tercihleri ve teması gibi belli hususlar bizlerin uzun bir süre Kanal D ekranlarında yer alacağını ispatlıyor. Bakalım Efsanemiz Tarık Aksoy eline geçen bu son şansı nasıl değerlendirecek?

Hazırlayan : İsmail Hakkı Gürkan

YORUMLAR (0)