Hint Sinemasının En İyilerinden Benim Adım Khan
5 1

Hint Sinemasının En İyilerinden Benim Adım Khan

  1062 İzlenme 10.2.2017 0
Hint Sinemasının En İyilerinden Benim Adım Khan
Resmi Büyüt
2010 yılında yayına giren filmde Shahrukah khan ve Kajol başrolleri paylaşmakta, rızvan khan ve mandira karakterlerine oluşturmaktadır.

My Name Is Khan filminde özellikle yaşadığı sağlık probleminin etkisiyle zor bir çocukluk dönemi geçiren khanın, mandira ile tanıştıktan sonra hayatı değişecektir. Aşkı için karşısına çıkan bütün zorlukları da sırtına yükleyerek izleyiciye ben olsam yapabilirmiydim sorusunun cevabını aratır adeta. O dönemde meydana gelen 12 eylül saldırılarının müslüman halk üzerindeki negatif etkisini tüm çıplaklığıyla konu alan filmde, khanın hayatıda aile ilişkilerinin sarsılmasıyla oldukça karmaşık bir hal alır. Bollywood tarihinin en iyi 10 filmi arasına gözükapalı yazılabilecek kurgusu karakterleri olayların akış şekli itibariyle ve izleyiciye sağladığı duygu bütünlüğü yurtiçi ve yurtdışı bir çok filme örnek teşkil edebilecek niteliktedir. Hint filmlerinin müzik tercihlerindeki genel başarısı bu filmdede devam etmiş. Hint filmlerinin alışılagelmiş dans figürleri filmde kullanılmamış. Konu itibariyle tercih edilmemesini de doğru karşılıyorum. Ayrıca film genelde San Francisco'da geçiyor. Birçok sahnede san francisco yokuşunu da görebilirsiniz.

Film müzikleri çok doğru analiz edilerek doğru noktalarda devreye sokularak film senaryosuna sürükleyicilik katmış. Khan karakterine hayat veren shahrukh khanın çok keskin bir karakter olduğunu ve duygularını da hep uçlarda yaşadığını ifade etmek isterim ki shahrukında rolünün hakkını verdiğini düşünenlerdenim. Dolu dolu bir 2 saat 35 dakika için tercih edilebilecek bir film iyi seyirler...


YORUMLAR (0)