Cem Yılmaz'ın İlk Filmlerinden G.O.R.A.
5 1

Cem Yılmaz'ın İlk Filmlerinden G.O.R.A.

  1446 İzlenme 5.2.2017 11
Cem Yılmaz'ın İlk Filmlerinden G.O.R.A.
Resmi Büyüt
Bundan seneler evvel rahmetli Sadri Alışık üstadın bir hayli sevilen Turist Ömer karakterinin bir macerası da Uzay da geçiyordu. Günümüzün en önemli komedyeni olarak gösterilen Cem Yılmaz da bu filmden yola çıkarak bir film yazdığını açıklamıştı. Filmin adını da açıklayan Yılmaz isminin '' G.O.R.A'' olacağını söyledi. Bir çok kesim bu ismin garip olduğunu ve ne anlama geldiğini merak ediyordu.

Cem Yılmaz'ın filme G.O.R.A ismini verme nedeni ise film G.O.R.A adlı bir uzay galaksisinde geçiyor olması. Bu film aynı zamanda Cem Yılmaz'ın yazdığı ilk film. Daha evvel genelde stand up gösterilerinde bulunan Yılmaz, Film kariyerine pek fazla film eklememişti. Mazhar Alanson ile beraber Herşey Güzel Olacak filminde başrol olan Cem yılmaz sonrasında ise Vizontele filminde rol aldı.

G.O.R.A filmine gelecek olursak bi hayli yüksek bir bütçe ile çekilen bir film oldu. Yapımcılığını Necati Akpınar yani BKM üstlendi. Filmin kadrosuda genelde BKM Mutfak oyuncularından oluşuyor. Rasim Öztekin, Cezmi Baskın, Erdal Tosun bunlara örnek isimler. Ayrıca Yılmaz'a eşlik eden isimler ise Öge Özberk ve Ozan Güven. Karakterleri incelediğimiz taktirde bir çok farklı ve Absürt karakter mevcut filmde.

Cem Yılmaz filmde daha evvel pek rastlanmamış bir şekilde 3 karaketeri birden canlandıracak. Bunlar Arif Işık, Komutan Logar ve Logar'ın babası olarak belirtiliyor. Ozan Güven en ilginç karakter diyebiliriz çünkü bir robota hayat vericek. Namı-diğer Bob Marley Faruk ise Rasim Öztekin ile hayat bulacak filmde. Oyuncu Kadrosu çok geniş olan filmde prodüksyona da tonlarca para harcandı desek yeridir. Uzay gemisinden tutun Yemekhaneye kadar...

Çekimleri yaklaşık 1 yıl süren filmin gişede büyük iş yaptı. Gişe başarı gelmesiyle Cem'in filmlerinin de devamını geleceğini duyurmuş olalım. Bu filmle beraber Türk sineması önemli bir film daha kazanmış olacak belkide Turist Ömer: Uzayda gözümüzde yeniden canlanmış olacak. Şimdiden iyi seyirler...


YORUMLAR (0)