Komedi Tadındaki Dizi Leyla ile Mecnun
5 1

Komedi Tadındaki Dizi Leyla ile Mecnun

  1242 İzlenme 5.2.2017 01
Komedi Tadındaki Dizi Leyla ile Mecnun
Resmi Büyüt
Burak Aksak denince akla ''Ramazan Güzeldir'' adlı sadece her ramazan ayında yayınlanan bir dizi aklımıza gelir. Bu dizide şimdilerin popüler isimlerinden Ahmet Kural ve Murat Cemcir de yer almıştı. Burak Aksak bu diziyi kendisi gibi bir komedi yazarı olan Selçuk Aydemir ile beraber yazıp yönetmiş ve bizleri güldürmeyi başarmıştı. Bu diziden sonra Selçuk Aydemir Ahmet Kural - Murat Cemcir ikilisi ile yoluna devam edip İŞLER GÜÇLER'i bizlere kazandırdı.

Burak Aksak ise uzun bir süre ara verip hiç bir proje içinde bulunmadı. Şimdilerde ise Kireçburnu'nun da çekimleri devam eden LEYLA ile MECNUN adlı diziyi yazmakta. Dizinin yönetmeni ise usta yönetmen diye tabir edebileceğimiz Ahh Muhsin Ünlü lakabı ile de bilinen Onur Ünlü'dür. Bir zamanlara damga vuran DELİ YÜREK dizisinin Umur'u Onur Ünlü yönetmen koltuğunda da sayısız başarılar elde edip bizlere güzel filmler sundu. Bunun yanı sıra hala sosyal medyaya da ''caps'' şeklinde yer bulan BEŞİNCİ BOYUT'u da kaleme aldı.

Dizinin yapımcılığını ise yine Ünlü ailesi yapmakta. Onur Ünlü'nün kardeşi Orkun Ünlü ve Funda Alp dizinin kağıt üstünde dizinin yapımcısı gözüksede Onur Ünlü de dahil diyebiliriz. Yapım şirketlerinin ismi EFLATUN Film. Onur Ünlü dizi de Başrol olarak yakın arkadaşı olan ve en son EŞREF SAATİ adlı dizide rol alan Ali Atayı tercih etmiş. Yani anlayacağınız üzere Mecnun karakterine hayat verecek. Dizinin Leylası ise güzelliği ile dikkat çeken star olma adayı Ezgi Asaroğlu. Bu isimlere dizi de Serkan Keskin, Osman Sonant, Babam ve oğlum filminde henüz ufak yaşına rağmen dikkatleri üstüne çeken Ege Tanman gibi isimler eşlik ediyor. Dizide usta isimlerde var Asuman Dabak ve Ahmet Mümtaz Taylan dizide Mecnun'un anne-babasını canlandıracak. Cengiz Bozkurt sizleri şaşırtacak bir rolle geliyor ve dizinin kadrosundaki asıl usta isim ise Köksal Engür. Engür de aynı şekilde dizide sevimli bir rolde sizlerin karşısına çıkacak. Dizinin kanalı uzun uğraşlar sonucu belli oldu. TRT 1 ekranlarından izleyeceksiniz. Gün ve saat ise yakında belli olucaktır.

TRT ekranlarında yayınlanan dizinin ana hikayesi ise aynı gün ve aynı saatte aynı hastanede doğan iki bebeğe babalarının Leyla ve Mecnun isimlerine takmasıyla başlıyor. Bu iki bebek çok uzun bir zaman sonra yeniden bir araya gelecek ve hayatları yeniden kesişecek. Beklenen ve özlenen bir aile dizisi tadında olan dizide bir farklılık daha var, ilk yerli absürt komedi olması. Belki ''ben daha önce absürt dizi izledim ama'' diyebilirsiniz fakat emin olun bundan absürtü olamaz. İzledikce anlayacaksınız zaten. Gülmeye ihtiyaç duyulan şu günlerde bu dizi ilaç olabilir bizim için. Her hafta 80 dakika olarak ekrana gelen dizinin tüm yapım ve diğer ekiplerine teşekkür ederiz.


YORUMLAR (0)