2015 Yılına Damga Vuran Bilgisayar Oyunları
5 1

2015 Yılına Damga Vuran Bilgisayar Oyunları

  1442 İzlenme 30.1.2017 0
2015 Yılına Damga Vuran Bilgisayar Oyunları
Resmi Büyüt
Pc oyunları sevenler için 2015 yılında çıkan en iyi oyunları listemize aldık. Tüm herkesin merakla beklediği Assassin's Creed Syndicate sonunda çıktı. Assassin's Creed Syndicate çıkmadan önce tanıtım videosunu izlediğimde ''olmamış'' dediğimi hatırlıyorum. Öncesinde çıkan Unity ve Black Flag'ın etkisiydi belki de. Oyunu oynayınca ilk başlarda ''tuşlarla kavga etme'' oyunu diyip bir süre ara verdim. Daha sonrasında oyunu oynadıkça anladım ki Syndicate klasik AC serilerinden değil, oynadıkça sevilesi bir yapıya sahip. Eğer oyunu siz de benim gibi 1 saat oynayıp bıraktıysanız biraz sabrettiğiniz taktirde oyunun çeşitliliği ile karşılaşıp mutlu olacaksınız.

Star Wars serisini çok az takip etmeme rağmen iş oyuna gelince StarWars:Battlefront'a bakmamak olmazdı. Öncelikle oyuna girer girmez ''Destiny mi bu?'' dedirten bi atmosferle karşılaşmıştım. Nitekim uzay teması buna sebep olmuş olabilirdi tabi. Oyunun hikaye modunu çok az oynayıp akıcılığını beğenmediğim için hemen çoklu oyuncu modlarına baktım ve çok sevdim. 10'a yakın çoklu oyuncu modu ile farklı bir atmosfer sunuyor. Özellikle ''Supremacy'' modunda 20'ye 20'lik oyun modunun oluşturduğu kaosu unutamam.

Tom Clancy's The Division! İşte benim oyunum. Neredeyse yarım seneyi bu oyunu oynarak geçirdim. Daha giriş ekranından ''İşte bu''  dedirten oyunlar vardır ya, işte ''The Division'' onlardan biri. Oyunun en başından itibaren açık bir dünyada görevleri diğer oyuncularla online şekilde yapabiliyorsunuz. (Destiny oynayanlar bilecektir.) Oyunun görevleri çok keyifli, oyun dinamiği silahlar, bilgisayar tabanlı düşmanlarla çatışmak bile olağanüstü. Burada UBISOFT'un hakkını teslim etmemiz gerekir ki düşünen düşman prensibini çok güzel uygulamışlar. Son olarak oyunun çoklu oyuncu modlarıda mevcut ve sıkılmadan uzun süre oynayacağınıza garanti verebilirim. Düşen eşyaları paylaşırken kavga etmek yok Fallout 4'ü büyük hevesle alıp kısa süre oynadım (15 saat). Oyunun temel prensibi vaktiniz olmalı arkadaşlar. Eğer günde 2 saat bu oyuna  ayıramıyorsanız hiç başlamayın çünkü oyunun oynanış süresi 400 saati bulabiliyor. Benim gibi PS4 platformunda oynuyorsanız ve oyuna bir süre ara verecekseniz oyun mekaniklerini yani düşmanla çatışma, neyin nerede olduğu gibi pratik gerektiren bilgileri çabucak unutabilirsiniz keza oyunun detayı gerçekten hatrı sayılır bir seviyede. Sonuç olarak FPS ve TPS tarzı seviyorsanız sömestrda alıp evden çıkmamalık bir oyun da denilebilir. The Witcher 3: Wild Hunt için her şeyim demek doğru olacaktır. 2. oyunundan yaklaşık 30 kat büyük haritası ve yaklaşık 200 saatlik oynanış süresi ile senenin oyunu olarak karşımıza çıkan Witcher 3, kabaca Geralt'ın (kahramanımız) kayıp aşkı Yennefer'ı aramasıyla başlar ve olaylar gelişir.

Oynanış yapısıyla 2. oyundan aşina olacağımız bir sistem ile ön planda olsa da Withcher 3'te ki hava koşullarının değişkenliği, gece-gündüz akışı, oyun-gerçek hayat bağının fark edilemediği, adeta sizi içine çeken yapısıyla neden  senenin oyunu olduğunu açıkça bizlere sunmaktadır.

Bu videomuzda editörümüzün seçmiş olduğu 2015'e damga vuran en iyi 12 bilgisayar oyunlarını görebilirsiniz.


YORUMLAR (0)