Aamir Khan'ın Son Filmi Dangal'ın Fragmanı
5 1

Aamir Khan'ın Son Filmi Dangal'ın Fragmanı

  1344 İzlenme 25.1.2017 1
Aamir Khan'ın Son Filmi Dangal'ın Fragmanı
Resmi Büyüt
Aamir Khan'ı anlatmaya lüzum yok zira hem kendi ülkesi olan Hindistan'da hem de diğer ülkelerde binlerce hayran kitlesi oluşturmuş usta bir aktördür. Onun hem öğretici hem de düşündürücü filmlerine hepimiz alışmışızdır; yalnız bu film de Aamir Khan karşımıza bambaşka rol ve fiziki yapıda çıkıyor. Ülkemizin de kanayan bir yarası olan ulusal spor aktivitelerinde başarısızlık ya da istenilen verimin alınamaması; usta aktör Aamir Khan'ın da dikkatini çekmiş. kendisi sporculara her zaman destek verilmesi gerektiği, maddi imkansızlıklar içerisinde hevesi kırılan ya da hiç olmadık yönlere sevk edilen çocuklara ve gençlere bir nebze de olsa yardımcı olunması gerektiği temalı güzel bir film olan "Dangal" ile bize göz kırpıyor adeta. Dilerseniz spoiler vermemeye özen göstererek kısaca sizlere konusunu anlatalım;

Film de hep erkek evlat özlemi çeken ve gençliğinde maddi zorluklar nedeniyle gerçekleştiremediği hayalini doğacak bu erkek evladına bağlayan bir adamı görüyoruz. Hırs, kendini hedefine adamışlık ve pes etmemek gibi duygu ve hislerin adeta vücut bulmuş bir hali olan bu kişi ve onun kızlarının imkansızlıkları nasıl yendiğini görüyoruz. Film de geniş yer bulan spor müsabakaları da göz zevkine hitap eden özel detaylardan biri diyebiliriz; adeta tüm film boyunca yerinde duramayacak kendinizi hep orada hayal edeceksiniz.

Aamir'in ortaya koyduğu performans ve diğer oyuncularında desteğiyle mükemmel bir sinema oyunculuğu ortaya çıkmış diyebiliriz, Heyecanı ve duygusallığı aynı anda yaşatan nadir filmlerden. Khan, Singh Mahavir Phogat karakteri için tam 28 kilo alırken bu filme ne kadar önem verdiğini anlıyoruz aldığı kilo ile beraber 98 kiloya geldi. Bir dahaki film için aldığı bu kiloyu vermeye çalıştığında paylaştığı resimlerden görebiliyoruz.


YORUMLAR (0)