Erken Yaşta Ölen Ünlüler
5 1

Erken Yaşta Ölen Ünlüler

  1777 İzlenme 24.1.2017 2
Erken Yaşta Ölen Ünlüler
Resmi Büyüt
Ülkemizde ve dünyada sanat, sinema ve spor dünyasında nam salmış birçok isim, genç denebilecek yaştayken hayatını kaybetmiştir. Şimdi ülkemizde genç yaşta hayatını kaybeden bu isimlerden bazılarına göz atalım;

Öncelikle ''popun prensi'' adıyla tanınan Kerim Tekin'den bahsedelim. Maalesef 1998 yılında Afyonkarahisar'da verdiği bir konserden sonra yakın bir arkadaşının düğününe yetişmek için menajerinin arabasıyla yola koyulan Tekin, bir trafik kazası sonucu uçurumdan aşağı uçarak hayata gözlerini yumdu. Daha sonra Tekin, Zincirlikuyu mezarlığına gömüldü. Tekin'in cenazesine Sibel Can, Zerrin Özer ve Kayahan gibi ünlü isimler yer almıştır.

Tıpkı Kerim Tekin gibi Barış Akarsu da genç yaşta trafik kazası kurbanı oldu. Barış Akarsu hem şarkıcılık hem de oyunculuk kariyerine genç yaşta atılan nadir isimlerden biriydi. Akarsu, 2007 yılında Muğla'nın Bodrum ilçesine yakın bir kavşakta trafik kazası geçirerek hastaneye kaldırıldı. 5 günlük yoğun bakım sonrası Akarsu daha fazla direnemedi ve hayatını kaybetti. Barış Akarsu'nun naaşı memleketi Amasra'da defnedildi. 

Tabii bu konuya girip de Kazım Koyuncu'ya değinmemek olmaz. Kazım Koyuncu, Karadeniz'de dünyaya gelmiş ve kendi müzik tarzını oluşturmuş çok başarılı bir sanatçıydı. ''Şair ceketli çocuk'' da denilen Koyuncu 2005 yılında akciğer kanserine yenik düşüp hayata gözlerini yumdu.

Ediz Bahtiyaroğlu'ndan da bahsedecek olursak o da ülkemizin genç yaşta kaybettiği önemli isimlerden biriydi. Ediz, Ankaraspor ve Bucaspor formaları giyen başarılı bir futbolcuydu. Ancak Eskişehirspor forması giyerken 2012 yılında evinde kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yumdu. Bu haber futbol camiasını derin bir yasa boğdu.

Biraz da dünyadaki hayatını kaybeden ünlü genç isimlerden bahsedelim. İlk olarak aklımıza tabii ki belli başlı isimler geliyor. Bunlardan birisi Bruce Lee. Çin kökenli aktör Lee, sayısız filmde oynamış ve dönemin dövüş sanatları ustası olarak tanınmıştır. Son zamanlarında sırtından çok ciddi bir şekilde rahatsızlanmıştı. Uzun bir süre yatalak kaldı ama hayata tutunamadı ve 1973 yılında hayata gözlerini yumdu. 

Son olarak da Jamaikalı Reggae sanatçısı olan Bob Marley, 130'un üzerinde plağı, her biri dillere destan olmuş yüzlerce şarkısı olan çok ünlü bir sanatçıdır. Futbol oynarken ayak başparmağında açılan bir yaradan dolayı deri kanseri olduğu ortaya çıktı. Parmağının kesilmesini istemedi. Çünkü bu inançlarına aykırıydı.1981'de hastalığı ağırlaşınca memleketine gitti. 11 Mayıs 1981 sabahı hayata gözlerini yumdu.

Bu metinde dünyada ve ülkemizde genç yaşta hayatını kaybeden ünlü isimlerin bazılarından bahsettik. Şüphesiz her insan ölümü tadacak ama umarız ki bu haberleri daha fazla yapmak zorunda kalmayız.YORUMLAR (0)