Liglerinde Şampiyon Olan Kulüpler (2015/16)
5 1

Liglerinde Şampiyon Olan Kulüpler (2015/16)

  1011 İzlenme 24.9.2016 1
Liglerinde Şampiyon Olan Kulüpler (2015/16)
Resmi Büyüt
Bu videomuzda dünyada kendi liglerinden şampiyon olan takımları görebilirsiniz.

Geçen yılın kuşkusuz en büyük sürprizi Leicester City'nin şampiyonluğuydu. Özellikle Manchester ve Chelsea'nin oldukça kötü geçirdiği sezonda,Tilkiler tarih yazarak Arsenal'in önünde şampiyonluğa ulaştı. Başarıda teknik direktör Ranieri'nin payı büyüktü. Forvet oyuncusu Jamie Vardy ise 24 golle yıldızlaşan isim oldu.

Türkiye'de Fenerbahçe'nin yıldızlarla dolu transferleriyle ve Portekizli antrenör Vitor Pereira girdiği sezonda herkesin favorisiydi. Beşiktaş Şenol Güneş ile girdiği sezonda özellikle orta alanda Oğuzhan, Atiba ve Sosa ile herkesin hoşuna giden bir akıcı futbol oynuyordu. Son şampiyon Galatasaray özellikle kadro açısından zaafiyet gösterince Beşiktaş, F.Bahçe ile baş başa zirvede kaldı. Ancak Fenerbahçe'nin ofansif anlamda bir türlü beklentileri karşılayamamasıyla siyah beyazlılar uzun süren hasreti dindirip hakederek şampiyonluğa ulaştı.

İspanya'da Barcelona Messi, Suarez ve Neymar önderliğinde beklenen şekilde şampiyon oldu. İtalya ve Almanya'da ise sürpriz olmadı. Juventus ve Bayern adeta süper güç olarak yine zirvede yer aldı.
Portekizde ise Benfica üst üste 2.kez şampiyonluğa ulaştı. Fransa'da PSG rakipsiz geçirdiği sezonda uzak ara yine şampiyonluğa ulaştı...


YORUMLAR (0)