Futbol Hırsıyla Başarısıyla Cristiano Ronaldo Kimdir?
5 1

Futbol Hırsıyla Başarısıyla Cristiano Ronaldo Kimdir?

  2106 İzlenme 23.7.2018 1
Futbol Hırsıyla Başarısıyla Cristiano Ronaldo Kimdir?
Resmi Büyüt
Hikayemizin kahramanı dünyayı kasıp kavuran yaşına rağmen hala profesyonel olarak futbol içinde bulunabileceğini bizlere kanıtlayan, kupalara aç olan ve her sene kendisine 1 yaş daha eklenmesine rağmen son zamanlardaki performansı ile balondorları ve kupaları toplayan Portekizli süperstar Cristiano Ronaldo namı değer CR7…

Ronaldo’nun ilk Manchester United ile çıktığı maçı hatırlıyoruz kendinde olan yetenekle herkesi kendine hayran bırakmıştı daha ilk dakikalardan itibaren İngiltere kariyeri onun için çok önemliydi. Özellikle Sir Alex Fergusunla beraber futbol karakterini geliştirmesi açısından. Futbolcuda yetenek önemlidir, ama daha önemlisi çalışarak daha iyi yapabileceğine inanmak ve hep en yüksekleri hedef koymak CR7 hep üstüne koydu. Manchester ile premier ligi kasıp kavurdu takımında liderliği aldı sorumluluk aldı hasret oldukları şampiyonlar liği kupasına kavuşturdu ve ilk şampiyonlar ligi kupasın. Ronaldo hep bunu istemişti belkide çok şey borçlu olduğu takımına avrupanın en prestijli kupasını getirmek ve bunu başardı. Daha sonra başka yelkenlere açılmak istedi onu çok isteyen bir dünya markasına Real Madrid’in yolunu tuttu. Los Galacticos ta oyuncu olmak zordur çünkü taraftar asla galibiyetle tatmin olmaz rakibini eze eze sahadan silmek ister onları mutlu edebilecek tek şey oydu ve eflatun beyazlıların bir lidere bir stara ihtiyacı vardı ve ona sonunda kavuştular.

Ronaldo astronomik bir rakamla İspanyanın yolunu tuttu. 9 sene boyunca o formayı hakkıyla taşıdı ortalama 70 dk ya bir gol sığdırdı. Sayısız başarılara imza attı son 3’ü üst üste olmak üzere 4 tane şampiyonlar ligi kupası ellerinde yükseldi ve 5 defa ballon d'or sahibi dünyanın en iyi erkek oyuncusu seçildi şimdiki adıyla. Portekizle 2016 Avrupa Şampiyonasında kupaya uzanarak büyük sükse yaptı tek başına kupaya tekrar uzandı. Ronaldo 2018 sezonu sonunda yeni bi hedef belki yeni bi amaç hayaliydi çünkü şampiyonlar liği finalinden sonra Los Galacticos onun için vizyonunu tamamlamıştı. 90’larda Dünya starlarının dolu olduğu Zidane, Marodona gibi dünya yıldızlarının oynadığı lige çizmeye İtalya’nın yolunu tuttu belki de Juventus'un son 20 yılda 5 defa Şampiyonlar Ligini finalde kaybetmesinden yeni bir heyecan ve hedefle Torino’nun yolunu tuttu. 

Yaşı ilerledikçe çalışmasını arttırıyor ve kendine çok iyi bakıyor hem insanlık hemde karakter olarak örnek alınacak bir sporcu o güzel gollerini siyah-beyaz forma ile görmek olmak çok mutluluk verici Juventus formasıyla başarılar önemli olanın çalışmak ve istemekte bittiğini bizlere gösteren süperstrar Cristiano Ronaldo...YORUMLAR (0)