Mesut Özil'in Hayatı ve Kimdir?
5 1

Mesut Özil'in Hayatı ve Kimdir?

  2058 İzlenme 19.7.2018 0
Mesut Özil'in Hayatı ve Kimdir?
Resmi Büyüt
Ülkemizde belkide keşke Türk milli takımını seçseydi dediğimiz Mesut Özil'den bahsedeceğiz. Alt yapı eğitimini Schalke’de aldı. Vaat ettiği potansiyel dönemin Bundesliga şampiyonu Werder Bremen’e taşıdı. Şampiyonlar Ligi seviyesiyle tanıştı.

Werder’deki oynadığı olgun ve soğukkanlı oyunun yanında 2010 Dünya Kupası’na beklide tarihinin en genç kadrolarından biriyle giden Almanya formasıyla üstün bir performans sergiledi. Ve Real Madrid’in dikkatini çekmesi çok da zor olmadı. Mourinho’nun isteğiyle transferi gerçekleşti. Mourinho sisteminde kapanıp hızla kontra atağa çıkan takım yapısında kilit oyunculardan biriydi. Kapanan takımlara karşı kimsenin beklemediği anlarda attığı kilit paslar O’nun yerini daha da sağlamlaştırdı. Transfer rekoruyla gelen ve sakatlıklarla boğuşan Kaka’yı yedek kulübesinin müdavimlerinden biri haline getirdi. Mourinho ile yaşadığı problemler, Real Madrid’de önce yedek kulübesine daha sonra da takımdan gönderilmesine neden oldu. 2013’te düşüş gösterdiği bir dönemde 40 Milyon Euro’ya Arsenal’e transfer oldu ve kendini kanıtlama fırsatını bir kez daha yakaladı. Alexis Sanchez ile kurdukları ortaklık, ikisinin de eleştirildikleri dönemde tekrar kendilerini kanıtlama fırsatı oluşturdu ve kupalar bekleyen Arsenal taraftarına umut oldular. Ne yazık ki ön tarafta ikisinin kurduğu şirketi batırmaya uğraşırcasına Arsenal savunma hattı hayallerin tekrar yıkılmasına sebep oldu. 

Halen kulübünde ve Almanya Milli Takımı’nın en kilit oyuncusu. Koleksiyonuna bir Dünya Kupası daha eklemek O ve arkadaşlarının elinde.


YORUMLAR (0)