Assassin's Creed III İnceleme
5 1

Assassin's Creed III İnceleme

  1918 İzlenme 30.5.2018 1
Assassin's Creed III İnceleme
Resmi Büyüt
Ubisoft'un beğenilen ve ülkemizde çokça oynanılan oyun serisi Assassin’s Creed'in üçüncü oyunu olan Assassin’ s Creed 3 oyunu 23 Kasım 2012 tarihinde piyasaya attıkları oyun fevkladenin fevkinde. Assassin’s Creed III’ü oynamdan önce serinin önceki oyunlarını sırasıyla bitirmiştim ve iyi bir hikaye bekliyordum. Yalnız aklımda doğal olarak bazı soru işaretleri vardı bunlardan birincisi oyunun Amerikan Devrimi zamanlarında geçtiği için Amerikan propagandası olup olmadığıydı bir başka soru işareti ise Assasin’s Creed Revelatios’tan sonra veda ettiğimi Ezio ve serinin ilk oyununda baş karakterimiz olan Altair’in yerini dolduracak bir karakterin oluşturup oluşturmayacağıydı. Ama Ubisoft bu konuda gayet iyi iş çıkarmış oyunun içine fazla tarihi empoze etmeyip karakterin yani Conor’ın hayatına odaklanmışlar. İkincisi ise gayet iyi bir karakter olan Conor’ı ortaya çıkarmışlar bana soracak olursanız Conor gayet başarılı bir suikastçıdır. Ama Ezio hala benim gözümde bir numara ayrıca ben bu oyuna deyim yerindeyse bayılmıştım dolayısıyla beklentilerimin karşılığını fazlasıyla aldım.

Oyunun içeriğine göz atalım birazda oyunun grafikleri gayet başarılı olmuş zamanına göre ayrıca serinin ilk dört oyununa göre belirgin bir şekilde kaliteli bu özelliği zaten sizi otomatik olarak oyunun içine çekiyor. Önceki oyunlardan belirgin bir diğer farkı ise dövüş sahneleri ilk dört oyuna kıyasla bu oyunun dövüş sahneleri dikkatli bir şekilde daha iyi yine önceki oyunlarda görülen ekstra görevler, kale almalar bu oyunda da mevcut, karakter yeni silahlarla donatılmıştır. Bunun yanında baş karakterimiz Conor yerli- beyaz ırk melezi olduğu için hem yerli kültürü hem de Amerikadaki ilk beyaz ırk kültürünü tanımış oluyorsunuz. Oyunun ilk başlarını Conor’ın babası olan bir generalle daha sonraları ise Conor’ın kendisiyle oynuyorsunuz.

Baş karakter olan Conor lie ilgi kısa bir paragraf yazarak bitirmek istiyorum oyunda Conor’ın bebekliğini de yetişkinliğini de görüyorsunuz dolayısıyla oyun ilerledikçe Conor da büyüyor şahsen ben oyunu oynarken karakterle bütünleştim.YORUMLAR (0)