Avengers: Infinity War (2018)
5 1

Avengers: Infinity War (2018)

  654 İzlenme 28.5.2018 1
Avengers: Infinity War (2018)
Resmi Büyüt
Marvel sevenlerinin ve çizgi roman meraklılarının merakla beklediği Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı 27 Nisan Cuma günü vizyona girdi ve filmi bekleyenler sinema salonlarına koştular peki beklentilerinin karşılığını alabildiler mi? Bence aldılar yani benim beklentilerimi karşıladı. Film ile ilgili bendeki en önemli soru işaretleri bu kadar fazla karakterin iyi bir şekilde bir araya getirilip getirilemeyeceği sorusuydu. Film yapımcılarının ve senaristlerin bu işin altından iyi bir şekilde çıktığını düşünüyorum gerçekten 2008 yılından beri yayınlanan filmlerdeki İron man, Captain America, Thor, Guardians of the galaxy, Doctor Strange daha nice karakteri bir araya getirip bu parçalardan bir bütün oluşturmak kolay bir şey değil, film yapımcıları ve senaristler bu yükün altından iyi bir şekilde kalkmışlar. Yani benim gibi bu kadar fazla karakterden iyi bir çıkabilir mi acaba diye düşünenler gönül rahatlığıyla gidip Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı'nı izleyebilirler. Zaten filmin vizyona girdikten sonraki başarıları da bunu destekliyor, mesela film bu yazı yazılırken IMDB’ de 8.8 puanla top 250 film dizininde 18. ayrıca tüm dönemlerin en fazla hasılat yapan 5. filmi yani sadece bu argümanlar bile izlemek için yeterli bence.

Filmin içeriğini bakarsak kahramanlarımız bildiğiniz üzere Marvel dünyasının en güçlü kötü figürlerden olan Thanos’a karşı savaşıyorlar. Bu filmde fragmanlarda da görüldüğü üzere yenilmezlerimizin sayısı bayağı fazla ki karşıda bu kadar güçlü bir karakter varken az sayıda süper kahramanla baş edemezsiniz. Ama hikayenin burada bitmediğini Haziran 2019 da vizyona girecek olan ve şu ana kadar adı açıklanmayan Yenilmezler 4 filminden anlıyoruz şahsen bu şahane filmden sonra bir tane daha Yenilmezler filmi izlemek müthiş olur.

Oyunculuklara gelecek olursak oyunculuklar gayet iyi oyuncuların hemen hemen hepsi kendilerinden bekleneni vermişler. Özellikle Robert Downey jr., Tom Holland ve Batistanın bazı diyalogları gerçekten çok eğlenceli bu arada filmin bazı yerlerindeki komik diyaloglar filme iyi bir hava katmış bence kesinlikle izlenmesi gereken bir film.


YORUMLAR (0)