Captain Tsubasa (2018) 1. Bölüm
5 1

Captain Tsubasa (2018) 1. Bölüm

  1030 İzlenme 18.4.2018 1
Captain Tsubasa (2018) 1. Bölüm
Resmi Büyüt
1983 yapımı olan ve ülkemizde 90'lı yıllara damgasını vuran, hepimize futbolu daha da sevdiren Kaptan Tsubasa'nın hikayesi yeni çizim ve renklendirme teknikleriyle tekrar karşımızda...

Çocukluğundan beri futbol topu ile yatıp kalkan, tek hayali Japonya'nın en iyi oyuncusu olup Dünya kupasını kazanmak isteyen Tsubasa'nın serüveni, Nankatsu şehrine taşınarak başlamaktadır. Yaptığı araştırmalar neticesinde en başarılı futbol okulu Shetetsu'ya kayıt olmak istemektedir, şehire gelir gelmez Futbol topunu alarak, mahalle aralarında koşturmaya başlar, Nankatsu'ya taşınmasının tek nedeni gemi kaptanı olan babasının gelişimi için oraya göndermek istemesidir ve Tsubasa'ya bir hediyesi vardır.

Shetetsu ve Nankatsu ezeli rakiptirler, Tsubasa antrenman sahasını bulur ve ilginç bir karşılaşmaya tanık olur. Shetetsu'nun ünlü kalecisi Genzo Wakabayashi, Nankatsu okulunun rugby, beyzbol, hentbol ekibinin en iyileriyle karşılaşmaktadır. Bu ilginç karşılaşmanın nedeni; Shetetsu ekıbının Nankatsu'nun antrenman sahasına el koymak istemesidir.

Genzo Wakabayashi, Nankatsu'nun beyzbol, rugby, hentbol ekibinin şutlarını kurtarmayı başarır, Tsubasa, Wakabayashi'ye hayran olur, O'na meydan okumak ister, Nankatsu kaptanı İshizaki ile tanışır ve Wakabayashi'nin evini sorar. Eve uzak bir mesafeden futbol topuna not yazarak topu evine kadar atmayı başarır.

Genzo Wakabayashi bunu şaşkınlıkla karşılayıp Tsubasanın kim olduğunu aramaya başlar ve karşılaşırlar. Tsubasa'nın meydan okumasını kabul edecek mi, Tsubasa gol atabilecek mi, Tsubasa Nankatsu mu yoksa Shetetsu ya mı kayıt olacak? Bu harika futbol hikayesinin devamını heyecanla beklediğinizin farkındayım :)


YORUMLAR (0)