Walter Mitty'nin Gizli Yaşamı
5 1

Walter Mitty'nin Gizli Yaşamı

  778 İzlenme 4.4.2018 14
Walter Mitty'nin Gizli Yaşamı
Resmi Büyüt
Ben Stiller Amerikan halkının gözünde çok değerli bir figür. Televizyon ve beyazperdede başarılı bir komedyen kendisi. Ayrıca kendisinin yönetmenlik deneyimi de azımsanmayacak kadar. Ancak hiçbir yönetmenlik işi The Secret Life of Walter Mitty kadar ön plana çıkmamıştı. James Thurber’ın aynı isimli kısa öyküsünden uyarlanan film Stiller’ın kariyer olarak yeni bir döneme girdiğini gösteren yaşam dolu bir film. 

Film daha ilk dakikalarda hızlı bir şekilde başlıyor ve hiç ivme kaybetmeden macera dolu, kendi macerası içinde mizah yüklü sahneler ve günümüz popüler kültürüyle dalga geçerken film zaman geçtikçe ritim kaybetmeye başlıyor. Mitty’nin İzlanda’ya, Afganistan’a gittiği seyahatleri o kadar belli yaşanıyor ki filmi izleyen seyirciyi ikinci bölüme ikinci bölüme geçerken biraz zorluyor. Filmdeki yan karakterlerin filme getirdiği bir etki olmazken, bütün film boyunca hayata dair dersler ve nasihatler vermeye çalışan film, zorla daha fazlasını seyirciye sunmaya çalışan bir yapıya bürünüyor, bu konuda biraz abartılı olan yönetmen ne yazık ki bunun dozunu tutturamıyor ve seyirciyi biraz sıkmış olabilir.

Ben Stiller bu filmdeki yönetmenliğinde biraz bocalasa da asıl göz önünde bulundurulması gereken oyunculuk becerileridir. Ünlü komedyen, alışık olduğumuz karakterlerden çok, daha olgun ve sempatik bir karakterle ekrana çıkıyor ve Stiller bu karakterle seyirciyi gayet iyi bir şekilde içselleştirmeyi başarmış. Stiller’a filmde güzelliğiyle eşlik eden Kristen Wiig sade ve güzel oyunculuğuyla filme ayrı bir güzellik katmış açıkçası. Ayrıca filmin müziklerini yapan Theodore Shapiro oldukça fevklade bir iş çıkarmış gerçekten.

Sonuç olarak Stiller’ın kariyeri için bu film oldukça önemli bir adım. Film içindeki kurgu daha iyi oturtulmuş olsa gerçekten de kült filmlerden biri olabilirmiş ancak yine de Stiller iyi bir iş çıkartarak komedinin bu yönünü de bize göstermiş oldu.


YORUMLAR (0)