İphone X İnceleme
5 1

İphone X İnceleme

  632 İzlenme 21.3.2018 1
İphone X İnceleme
Resmi Büyüt
Dizaynı ve renk uyumu fevklade olup, Telefonu dokunduğunuz an hemen fark ediyorsunuz.

Parmak izi sistemlerine göre çok daha başarılı. Yorumlarda öğrendiğimize göre zifiri karanlıkta bile yüz tanıma kilidi sorunsuz çalışıyor ve oldukça hızlı. Telefonu uyandırma konusunda fiziksel büron kullanmanıza gerek kalmıyor. Sadece yüzünüze doğru kaldırmanız ekranın uyanmasını sağlıyor. Çok hızlı çalışan yüz tanıma kilidinin dışında alttan yukarı tek parmak hareketi ile uygulama menülerine ulaşmakta mümkün. Bir noktaya daha değinirsek cihaz kullanıcıların hep merak ettiği kamera çekimleride oldukça iyi.

Bu arada eleştirilmesi gereken bir noktaya değinmeden geçemeyeceğim. İPhonelarda artk kulaklık sıkıntı olmaya başladı. Kablosuz kulaklık buna hem fikirim çok hoş ama kutunun içerisinden çıkmaması son derece üzücü. Bir dünya para veriyoruz ve kulaklık için ayrıca bi dünya daha istiyorlar. Bir daha ki modellerde bu aşılmalı diye düşünüyorum.

Biraz fiyat konusunda konuşacak olursak tabi ki çok fazla buluyor tabi buna Türkiye şartları da eklenince kaçınılmaz bir noktaya gidiyor. Bazı kullanıcılar yorumlarda az eleştiri yaparak o parayla araba alırım diyerek latifde bulundular. İPhone kalitesinde çıta yükseltdiğini söylememek olmaz. 


YORUMLAR (0)