Omar - Filistin
5 1

Omar - Filistin

  664 İzlenme 12.3.2018 1
Omar - Filistin
Resmi Büyüt
Filmde İsrail'in Filistin üzerindeki baskı bir aşk hikayesi ile anlatılıyor. Ömer figüründe ünlü yıldız Adam Bakri canlandırmaktadır.

Filistinli gençlerin ülkesindeki işgale dur diyebilmek adına çeşitli yollara başvururlar. Fakat başarısız olurlar ve başlarına iyice bela açarlar. Omar'ın başına ne kadar belaya girerse girsin aşkından hiçbir şekilde vazgeçmiyor. Tam tersine aşkına sahip çıkar, tüm engellere rağmen. İsrail askerinin Filistin halkına yaptığı zulmü bize farklı boyutta gösteriyor. Dikkat çeken detay ise İsrail askerlerinin Filistin halkından korkması ve onlara uzaktan müdehale etmesi. İsrail'in, Filistin ile arasına yaptığı duvarlar sanki onları bir kapana almış gibi görüntü çizer. Filistin halkı bu olaylara dur diyebilmek adına her seferinde çocuğu genci yaşlısı çeşitli tepkiler verir. Ama her seferinde sindirilen taraf Filistin halkı olur. Film aşkı o kadar güzel anlatıyor ki Omar o koca duvarları aşkı için tek sefer de çıkarken aşkını kaybettiği zaman çıkamıyor. Bizlere aşkın neler yaptırdığının mesajını veriyor.

Yönetmen o kadar farklı mesajlar veriyor ki futbol üzerinden bile eleştiri yapıyor. Omar'ın kız kardeşinin Jose Morinho'ya laf sokması Morinho'nun yakın zamanda İsrail'i ziyaret etmesinden dolayı futboldan girerek eleştirmesi.


YORUMLAR (0)