Şark Bülbülü - Kemal Sunal
5 1

Şark Bülbülü - Kemal Sunal

  1145 İzlenme 9.3.2018 14
Şark Bülbülü - Kemal Sunal
Resmi Büyüt
Sizleri yaklaşık 30 yıl öncesine götürelim mi hadi gelin o zaman bu usta oyuncunun ne kadar mükemmel bir oyuncu olduğunu anlatalım.

Bir adam vardı gülüp güldüren bir adam vardı, herkesi gönlünde taht kuran kimdi o adam “Kemal SUNAL”. Birçoğumuz belki günümüzde hatırlamıyordur onu ama şu kötü zaman diliminde onun filmlerini izleyince hayata daha pozitif bakıyor, beynimize endorfin salgılıyoruz. İlk filmini herkes bilmez ama son filminin propaganda olduğunu birçoğumuz kavrayabiliyordur. Ben size Rahmetli Kemal Sunal’ın, Şark Bülbülü filminden kara mithat ile oynadığı o efsane repliğine değinirken beni diğer filmlerinden daha çok güldüren bu senaryoyu size bir özetleyeyim isterseniz. Özellikle bu filmde "mazlumu getirin bana" repliğini hemen hemen hepimiz duymuşuzdur. Bu filmde Kemal Sunal "şaban" karakterini canlandırmış olup sevdiği kız için başlık parası biriktirmeye koyulduğu ortamda bi türkü söylemiş bu söylediği müthiş sesin akabinde kendisini mafya adamlarının arasında bulmuştur. Nasıl mı? Sinir hastası olan patronları adam dövmek için birini ararken bir anda Şaban karakterini bulmuşlardır. 

Patronu: Nasıl dayanıklı mı bari der. Dayandığı kadar bi süre idare edin. Dayanırım idare edin ver elini öpiyim aağğ elini de öptürmüyo çok büyük adam canım”... Dayak atıp rahatlamaya çalışan "Kara mithat" lâkâplı patrona karşılık verince daha çok sevilmiş işe tutulup eve götürülmüş ve dinlendirilmiştir. Daha sonra ise Kara Mithat şabanı kendi kızıyla evlendirmek istemiştir ancak buna başka bi iş adamı engel olup şabanı kaçırmış ve ona cazip bi maaş teklifinde bulunmuşlardır. Bu durumdan bir hayli rahatsız olan Kara Mithat şabanı ellerinden almak için kaçırmaya karar verir ama rekabet içinde olduğu meslekdaşları onun aracına bomba yerleştirip tuzak kurmuşlardır. Şaban da o arabaya binmiş ancak kara mithatın "şabaan, in o arabadan” demesiyle şaban bombanın patlamasına saniyeler kala kendini dışarı atmış ve ölümden kurtulmuştur. Ancak mafya adamları tarafından öldü diye bilinmektedir sonra ise şaban köyüne dönmüş sevdiği kızı almış ve film sona ermiştir.

Günümüzde de hâlen yeni vizyona girmiş gibi izlenme rekorları kırıyor ve bu Sinema aşığını birçok komedyen örnek alıyor; bunun en büyük örneği ise oğlu Ali Sunal’ın güldür güldür şovu.


YORUMLAR (0)