İkimizin Yerine (2016)
5 1

İkimizin Yerine (2016)

  1216 İzlenme 6.3.2018 12
İkimizin Yerine (2016)
Resmi Büyüt
Başrollerini Serenay Sarıkaya ve Nejat İşler'in paylaştığı film aşk dram vb. Birçok konuyu içermektedir. Filmde Serenay Sarıkaya Çiçek adlı bir karakteri canlandırmaktır.

Nejat işler, Doğan adında bir Edebiyat öğretmenini canlandırmaktır. Çiçek üniversiteye hazırlanan bir genç kız karakteridir. Doğan ise gayet kültürlü donanımlı cool bir duruşu olan bir öğretmendir. Çicek'in annesini ise usta oyuncu Zerrin Tekindor canlandırmaktır. Dominat bir anne rolünü canlandıran Zerrin Tekindor kızın her türlü davranışın karışmakta ne yiyeceğinden ne içeceğine kadar bütün kendi karar vermektedir. Bu kurallarla dolu hayattan yılan Çiçek yasak olan her şeyi yapma eğilimine girmektedir. Filmde Garip akımından da söz edilmesi çok ince bir davranıştı. Ayrıca Çiçek yine bir sahnede Nazım Hikmet'in dizelerini okumaktadır. Edebiyat öğretmenine aşık olan Çiçek aşkının peşinden koşmaya başlamıştır. Hocadan sürekli özel ders istemektedir. Doğan Hoca, Çicekten her ne kadar uzak dursa da bir süre sonra karşı koyamaz.

Acaba Annesinin Çiçeğin hayatına bu kadar karışmasının sebebi ve Çiçekten saklanan büyük gerçek neydi? Bu sorulan cevabı filmi izlemekten geçiyor. Tavsiye edebileceğim güzel bir film olduğunu söyleyebilirim.

Hazırlayan : Egemen Şekercioğlu

YORUMLAR (0)