Yerli Bir Yapım Olan Zula Oyunu
5 1

Yerli Bir Yapım Olan Zula Oyunu

  1199 İzlenme 27.2.2018 1
Yerli Bir Yapım Olan Zula Oyunu
Resmi Büyüt
Ülkemizin yapımcıları tarafından yapılan popüler bir oyun olan Zula’yı inceleyeceğiz. Oyuna bayağı bir zaman harcandığını ve profesyonelliğin ortaya döküldüğünü daha ilk oyuna girişte görebiliyorsun.

Oyuna girişinden tutun, karakterlere, grafiklere, haritalara varıncaya kadar ince incele elenip sık dokunduğunu hissedebiliyorsunuz. Kendine özel map’leri sayesinde, özel bir ayrıcalıkta sunuyor. Lakin gel gelelim oyunun en can sıkıcı noktasına. Oyunun tamamen PAY TO WİN(öde ve kazan) olması oyunculara ağır bir yük yüklemekle beraber oyuncu kitlesini de kendinden sıktıran bir hal alıyor. Para yüklemeden karakterini sınırlı derecede geliştirebilmen, sınırlı derece de silah alabilmen ve silahını geliştirebilmen zula oyuncularını sinir küpü haline döndürüyor. İlk defa bu kadar güzel Türk oyunu piyasaya sürülmüşken böyle can sıkıcı uygulamalar ister istemez oyundan uzaklaşmanıza sebep oluyor. Yabancı ülkelerde çıkan ve globalleşen oyunlara baktığımızda, globalleşmesinin altındaki sebeplerin oyunların sadece satın alınırken cüzi bir miktar para verilmesi ve ondan sonra para yatırmaya teşvik eden bir uygulama bulunmamasıdır. Buradan zula yapımcılarına öğüdüm oyunu para yatırmaya zorlamaktan ziyade yeteneklere ve zekâya ağırlıklı olarak tekrar yapılandırmalarıdır. 

Öte yandan oyunun güzel yanı kesinlikle bazı yerlerin yani mekanların Türkiyeden tanıdık yerlerde oyunu oynamamızdır. Ayrıca her geçen gün oyun güncel tutularak yeni silahlar ve yeni mekanlar karşımızı çıkıyor. Umarım bu tarz oyunlar Türkiyede daha çok yapılır ve sesimizi tüm dünyaya duyururuz..


YORUMLAR (0)