Eyvah Eyvah (2010)
5 1

Eyvah Eyvah (2010)

  893 İzlenme 21.2.2018 1
Eyvah Eyvah (2010)
Resmi Büyüt
Film 2010 yapımı bir film olmakla beraber birçok kez tv ekranlarında yayınladığı için tekrar tekrar izleme fırsatı buluyoruz. Film yapımcılığı BKM üstlenmesi zaten ortaya kaliteli bir iş çıkacağının habercisi.

Ata Demirer ve Demet Akbağ'ın başrollerde olması da lezzetli bir komedi olacağını göstermekte. Demet Akbağ kimine göre Adile Naşit'ten sonra günümüzde en önemli kadın komedi oyuncusu. Bir Demet Tiyatrodaki inanılmaz performansı zaten herkes tarafından bilinmektedir. Ata Demirer ülkenin sayılı komedyenlerinden ve genelde müzikle harmanlanmış bir komedi tarzını sevmektedir. Bunu da beyazperdeye olumlu yansıttığını görmekteyiz. Film Çanakkale'de geçmektedir. Oyuncu kadrosunun Ege Ağzını çok başarılı bir şekilde kullandığı görülmektedir. Filmde Ata Demirer'in sevdiği kızı canlandıran Özge Borak da çok iyi bir komedi oyunculuğu sergilemektedir. Zaten Güldür Güldür Show ekibinde de yer aldığını bilmekteyiz. Film de zengin kız fakir oğlan aşkı ele alınmıştır. Bu çok bilinen klişe bir konu olması rağmen çok başarılı oyunculuk performansları ile olumlu bir tablo ortaya çıkmaktadır.

Filmde grafikler ve geçişler son derece doğru kullanılmıştır. Kezâ diyaloglar da isabetli ve yerinde gözükmektedir. Yerel komedi sevenlerin filme girmesini kesinlikle tavsiye ediyorum.


YORUMLAR (0)