Galatasaray - Arsenal Uefa Kupa Final Maçı 17 Mayıs 2000
5 1

Galatasaray - Arsenal Uefa Kupa Final Maçı 17 Mayıs 2000

  974 İzlenme 6.2.2018 10
Galatasaray - Arsenal Uefa Kupa Final Maçı 17 Mayıs 2000
Resmi Büyüt
Tür futbol tarihinin en önemli maçı yıl 17.05.2000 yer Danimarka'nın kopenhagdaki Parken stadyumu rakip ingilizlerin dünyaca ünlü takımı Arsenal karşısında istatistiklerin şans vermedigi Galatasaray ama bilmiyorlardi ki Galatasaray istatitikkleri Bozar. 

Hala izleyenlerin gözlerinin dolduğu maçlardan biri bütün Türkiye kenetlenmiş bu macın sonucunu bekliyordu kaybetmek istemiyoduk, buralara kolay gelmedik çünkü kolay degildi olmayacaktı da. Maça ingilizler karşısında iyi başladık çok net pozisyonlar yakaladık. Arifin kaçırdığı yüzde yüzlük pozisyon sonrasında Hakanın direğe takılan şutu orda sinyali vermiştik bi kere geliyoduk. Doksan dakika boyunca daha çok isteyen inanan hep bizdik ama olmadı doksan dakikaya gol sığdıramadık. Uzatma dakikalarına daha ümitli başlamıştık taki doksan üçünçü dakikaya kadar evet Hagi on numaramız oyundan atılmıştı onsuz olurmuydu olurdu elbet ama zor olurdu zaten buraya kolay gelmemiştik biz zorluğa hep alışkındık dedik ya rakip ingiliz devi Arsenal fırsatı degerlendirmek istediler. Akın akın kalemize geliyorlardı birinin buna dur demesi lazımdı, Tafferel o kafa vuruşunu nasıl çıkardın öle o an bu iş burda bitmez dedik bitmedi de. Uzatmalardada gol sesi çıkmadı aslına bakarsanız penaltılara kalması bizim için daha avantajlıydı maçı penaltılara taşımayı başardık artık herşey seri penaltı atışları sonucu belli olcaktı.

Topun başına ilk Ergün Penbe geldi o hep soğuk kanlı hareketleriyle tanıdığımız Ergün yine öyleydi o pamuk gibi sol ayağıyla tabelayı değiştirdi öndeydik. Artık sıra onlardaydı kalede bizi uzatmalarda ipten alan Taffarel vardı topun başında hırvatların dünyaca ünlü yıldızı Davor Suker, maça neden yedek basladığını hala merak ederim vurdu topa direkde patladı. Türkiye kenetlendi tek yürek Hakan Şükürün golüyle iki sıfırı yakaladığımızda artık emindik o kupa bize gelecekti. Karlanın golü durumu 2-1 getirsede Ümit'in üçüncü golü bizi iyice havaya sokmuştu bi kere topun başındaki isim Patrick Vieira'ydı. Naptı mı oda direğe nişanladı topu artık bitmişti atacağımız bir gol tür futbol tarihine altın harflerle yazılcaktı ve o geldi Popescu vurdu hemde öle bi vurduki goolll. Kupa bizimdi artık başarmıştık kimsenin şans tanımadığı Cimbom uefa kupasını kazanmıştı. Yine o başarılar gelir mi bilinmez ama çok büyük bi işti bu orda emeği geçen herkese sonsuz tşk ediyoruz Tebrikler GALATASARAY.


YORUMLAR (0)