2018 Dünya Kupasını Kaçıracak Ünlü Futbolcular
5 1

2018 Dünya Kupasını Kaçıracak Ünlü Futbolcular

  880 İzlenme 22.1.2018 1
2018 Dünya Kupasını Kaçıracak Ünlü Futbolcular
Resmi Büyüt
Rusyada yapılacak olan 2018 Dünya Kupası büyük bir çekişmeye sahne olacak. Kupanın favorileri tabiki İspanya, Almanya, Brezilya, Arjantin ve Fransa olacaktır. 

Daha öncekilere göre daha zorlu ve daha çetin geçecek olan bu turnuvada büyük yıldızların eksiklikleri seyir zevkini büyük oranda etkileyecek. Buffon, Bale, Hamsik, Dzeko ve Aubameyang gibi yıldızlar turnuvayı bu sefer ekranlardan takip edecek. Buffon gibi dünyaya adını duyurmuş ülkesi İtalya ve kulüp bazında birçok zaferlere imza atmış genç yaştaki tüm kalecilerin kuşkusuz örnek aldığı eldiven Dünya Kupası bileti alamayacağını aklının ucundan bile geçirmiyordu. İki maçta da etkili oynayan İtalya bir türlü Işveç'e üstünlük sağlayamadı. Son kez böylesine büyük bir turnuvada boy göstermek isteyen tecrübeli eldiven kariyerinin sonuna geldi. Bale, Aubameyang gibi yıldızlar yaşlarının genç olması çok da etkilediğini düşünmüyorum. Hamsik ve Dzeko büyük ihtimalle bir turnuva daha oynayacaklar. Kariyerinin en parlak dönemini son iki sezonda yaşayan Dzekonun bu turnuvaya katılamaması onun için büyük bir kayıp oldu. Bu yıl sürekli yaşadığı sakatlıklar ve formsuzluklar Bale'nin tekrardan eski günlere dönmesi için önemli bir etken olacaktı. Dortmunda iyi bir performans sergilemesine rağmen disiplinsiz tavırları ile hocalarıyla arasında sürekli sorunlar yasayan Aubameyangın bu turnuvada göstereceği performans yaz transfer döneminde ona çok fayda sağlayacaktı. Bu yıldızların turnuvada olmayacak olması zor bir durum ama Neymar, Messi, Pogba gibi yıldızları izlemek büyük bir zevk olacak. 

Birçok genç oyuncunun bu yaz transferinde turnuva sayesinde transfer olacaklarını düşünüyorum. Hiç beklemediğimiz oyuncular inanılmaz bir performans gösterecek ve sürpriz transfere imza atacak, şimdiden sakatlıksız seyir zevki yüksek ve hak edenin kazanacağı bir turnuva olmasını temenni ederim.

Hazırlayan : Tolga Çakmak

YORUMLAR (0)