2018 Dünya Kupasında Olmayacak Ülkeler
5 1

2018 Dünya Kupasında Olmayacak Ülkeler

  1002 İzlenme 18.1.2018 1
2018 Dünya Kupasında Olmayacak Ülkeler
Resmi Büyüt
Dünya'nın en değerli kupası ve şampiyonasıdır aynı zamanda. Tabii belli başlı ülkeler var, kurulduklarında beri katılıyorlar, birçok kez bu kupayı kazandılar, tarihe geçtiler. Önümüzdeki günlerde bir Dünya Kupası daha izleyeceğiz, 2018 Dünya Kupası. Rusya'da olacak, gidenleri tekrardan tebrik edelim ama gidemeyenlere de bir geçmiş olsun demeliyiz.

Peki gidemeyenler kimler mi? İşte bu yazımızda sizin için bunları derledik. Sırasıyla katılamayan ülkeleri belirteceğiz, tabii herkesin tanıdığı, daha önce başarılara imza atıp gidemeyen ülkeleri...

İlk olarak Hollanda... Son yıllarda futbolda çok büyük bir hüsran yaşayan gerek futbolcularıyla gerek Hollanda takımlarının çöküşüyle kendi milli takımına yansımıştır. Geçmişi başarılarla dolu ama son dönemlerin elit kategorideki en başarısız ülkesi. Kendi adıma şaşırmadım ama insan onları izlemeyeceği için de üzülüyor. 

İkinci olarak Galler... EURO 2016'ya damgasını vurmuş bu takım, Bale öncülüğünde rüyaya çok yaklaşmıştı ama olmadı. O performansın devam edip, Dünya Kupası'na da gideceklerini tahmin ediyorduk ama olmadı, sağlık olsun.

Daha sonra Fildişi Sahili... Drogbalar, Toureler, Eboueler neler neler.. Afrika'nın en başarılı ülkesi belki de, ama gidemediler. Eski günlerini arıyorlar desek yeridir...

Sonrasında Kamerun var. Kamerun deyince akla o geliyor tabii, Eto'o. Olmadı bu sefer gidemediler, Aboubakar yetmedi onlara. Daha iyi bir ekibe ihtiyaçları var.

Ve Şili... Alexis Sanchez mi dersin, Arturo Vidal mi? Göremeyeceğiz onları, elemelerde çok kötüydüler. Olmadı, bir daha ki sefere artık.

Tabii ki İtalya, Buffon'undan tut Pirlo'suna... Onlar da olamayacaklar bu turnuvada.  Geçmişi kupalarla dolu ve büyük başarıara imza atan bu takım belkide 2018 gidemeyen en önemli ülkeler arasında 1. sırada. Güçleri yetmedi, onlarsız bir Dünya Kupası bir eksiklik hissettirecek tabii ki, doğal olarak...

Son olarak Türkiye, belki futboldan önce konuşulacak çok şey var ama konuşamıyor insan. Elenmemizden çok, gündemdeki kaoslar üzdü bizi, yıprattı. Yapılan onca tesisler, stadlar, altyapı çalışmaları bir türlü istediğimiz noktaya dünyası kupası organizasyona gidememek bunca uğraşla üzüyor insanı. Umalım da bir dahaki turnuvaya gidelim, daha güzel günler beklesin bizi...YORUMLAR (0)