Reyting Rekorları Kıran Survivor Nedir?
5 1

Reyting Rekorları Kıran Survivor Nedir?

  818 İzlenme 15.1.2018 1
Reyting Rekorları Kıran Survivor Nedir?
Resmi Büyüt
Survivor nedir? İngilizce bir kelime olan survivor Türkçe anlamı hayatta kalan demektir. Ülkemizde yıllarca ekranlarda olup, Acun Ilıcalı önderliğinde milyonlarca halkımızın beğenisi kazanıp insanlara ekran başına kitleyen survivorda nasıl başarılı olunur. 

Dominikte iki adada iki grup ve 1 şampiyonluk mücadelesinde hayatta kalmak basit gozükse de aslında zor bir yarısma. Aylarca adada doğal şartlarla yasayıp yarışmak ekranlarda bizleri heyacanlandırsa da, bu yolda yarışmacıların özelliklerde çok önemli. Bir survivor yarısmaçısında güç, hız, azim, strateji, psikoloji, açlık, psikoloji gibi bir çok özellikler aranmaktadır. Ama survivorda ileri gitmek için, izleyici kitlelerini arkasına almak için bu özelliklerin hepsini bulundurmak zorunda. Ailesinde uzak kalanların duyguları da çok önemli. Bir insan her şeye göz yumarda aile özlemine nasıl göz yumabilir. Işte survivor böyle birşey sonunda şampiyonluk varsa herşeyi göze alabiliyor. Peki survivor yarışmacılara ne kazandırır. Tabi ki her yarısmada olduğu survivorinda belli derecede ödül ve ödülleri var fakat survivorin diğer yarışmacılardan ayıran en büyük özelllik survivor mührü. Yani survivorda 1 hafta yarısmıs olsan bile survivor da yarismis birisi mührünü kabul etmiş oluyorsun. Suan ve geçmişte survivor mührü sayesinde televizyon sektöründe oyunculuk yapanlar fazlaca. Ki buda Acun ILICALI'nin hak edene verdiği desteğin göstergesi gibi. Hayatta herşeyin eleştirilecek yönü vardır. Ama bizler eleştirmek için değil zevk almak için bakarsak herşey daha güzel olacaktır.

Bu yıl survivor 2018 allstar olacak bir tarafta efsaneleşmiş eski yarışmacılar ile onları rahat bir sezon gecirtmeyecek efsane gönüllüler olacak. Bu yıl sporcu ünlü güçlü güçsüz yarışmacılar olacaktır ama benim görüşürüm, bu yıl strateji sezonu olacak. Çünkü; pota haftalarında rakiplerin smsleri göze alınacak. Ünluler takımının tanınmış olması rakip seçerken stratejiyle seçecekler. Bu yüzden strateji iyi yapan zirveyi zorlar. Geçtiğimiz yıl hem ünlü hem gönüllü takımındaki seçimlerde cast ekibinin tercihleri sezon boyunca olumlu yönden konuşulmuştu. Aynı ekip bu kez öyle bir gönüllü takımı seçecekler ki efsane rakiplerine meydan okuyabilsin. Herkesin bir favorisi olurdu ama bu sezon herkesin gönlünde 1 den fazla kisiler olacak. Her yıl takımlarda gruplar oluşuyor bu sezon adaya gitmeden bile gruplar oluşuyor bile. Kimin grubu iyiyse birbirlerini sırtlayıp taşırlar. Güzel bir sezon bizleri bekliyor.


YORUMLAR (0)