Bir Türk Yapımı Asker Filmi Dağ 2
5 1

Bir Türk Yapımı Asker Filmi Dağ 2

  1712 İzlenme 1.1.2018 09
Bir Türk Yapımı Asker Filmi Dağ 2
Resmi Büyüt
Geçtiğimiz günlerde Dağ II filmini izleme fırsatım oldu. İlk serisinde milyonlarca hayran kitlesi oluşturan kişilerden birisi de bendim. Baştan sonuna kadar heyecan ve merakla izlediğim dağ filminin 2. serisinden çok zevk aldım ve bir kez daha hayranı oldum. 

Oyuncusundan yönetmenine kamera arkasından senaristtine hepsinin, eline emeğine yüreğine sağlık başarılarının devamı olmasını temenni ediyorum. Gerçi ülkemizde film ve dizilerin konusunda kısır bir sektörümüz var. Zirvedekilere; bakınca ya aksiyonu vatan duygusu yada komedi oluyor. Dağ filminin üçüncü serisi gelirse pekte rakibi var diyemeyiz. Filmde işlenen vatan duygusu ve mücadelesi damarlara kadar işleniyor. Filmin ana konularından birisi kahramanlıktı ve en büyük kahramanlıksa sinemaları doldurup emeklerin karşılığını veren Türk izleyicisidir.

Filmin içeriğine baktığımız zaman Türk askerinin ve vatan sevgisinin ne kadar özel ve değerli olduğunu anlıyoruz. Zaten bizi böyle projelere bağlayanda bu değil mi. Türk askerinin azmi hırsı ve mücadelesinin bizlere yansıtılması konusunda oyunculuklarda muhteşemdi. Bir an için öyle bir duygu da oluyorsun ki. Isı gücü bırakıp asker olası geliyor insanın. Siz Türkler derler ya hani. Evet biz Türkler vatansa konu çok hassas olabiliyoruz. Filmin bazı bölümlerde insanlığı anlatıyor evet ama zalimin yaptıklarınıda anlatmıyor değiller. 

İnsanlara yapılanları görünce. İster istemez böyle bir dünya var mı, varsa biz nasıl varız moduna girebiliyoruz. Benim sevdiğim bir sözüm vardır. Mazlumun canını yakma zalim, yoksa dersin nedir bu halim. Mazluma yapılanları unutmayalım. Dağ filminin iki serisini de izlemeyi unutmayalım. İyi seyirler...


YORUMLAR (0)