Cenk Tosun'un Kimdir? Hayat Hikayesi
5 1

Cenk Tosun'un Kimdir? Hayat Hikayesi

  986 İzlenme 28.12.2017
Cenk Tosun'un Kimdir? Hayat Hikayesi
Resmi Büyüt
Almanya'ya çalışmak için göç eden bir ailenin çocuğu olan Cenk Tosun, futbola Frankfurt altyapısında başlar.

19 yaşına kadar Frankfurt altyapısında oynayan Cenk, A  takımla bir maça çıkar. O sezon Gaziantepspor'un ilgisini üzerine toplar ve sezon sonunda Gaziantepspor ile sözleşme imzalar. İlk dönemlerinde forma şansı bulamayan Cenk, çalışmalarını sürdürerek formayı kapar ve kimseye bırakmaz 2014-2015 sezonunda çok önemli işler başarır ve Beşiktas' ın dikkatlerini üzerine toplar. O sezon devre arasında Beşiktaş ile ön sözleşme imzalar ve sezon sonunda Beşiktas'a katılır. Beşiktaş'ta ki ilk sezonunda Demba Ba ikinci sezonunda ise Mario Gomez'in yedeği olur ve onlardan çok şey öğrenir. 

Üçüncü sezonunda takımda ne Demba vardır ne de Gomez takıma Aboubakar transfer olmuştur. Aboubakar ile birlikte o sezon beraber oynadılar. Cenk o sezon Şampiyonlar liginde çok müthiş bir performans ortaya koymuştur. Benfica ya attığı gol Şampiyonlar liginin en güzel golü seçilmiştir. Çalışmalarına hiçbir zaman ara vermeyen Cenk, tatile bile antrenörünü götürmüştür. 2017-2018 sezonuna da fırtına gibi başlayan Cenk, Negredo gibi bir dünya yıldızını yedek oturtmuştur. Şampiyonlar liginde de adından sıkça söz ettirmektedir. 

Türkiye millii takımımızında değişmeyen futbolcularında biri olmak için oldukça önemli adımlar goller atıyor. Avrupa kulüplerinin gözdesi haline gelen Cenk, böyle devam ederse onu kısa sürede çok büyük bir kulüpte görebiliriz. Şuan da İngiltere takımlarının transfer piyasasına girmiş durumda. İlerleyen yıllarda onu hangi takımda görürüz en iyisini Allah c.c. bilir.


YORUMLAR (0)