EURO 2016'ya Gidemeyen ve Alınmayan Ünlü Futbolcular
5 1

EURO 2016'ya Gidemeyen ve Alınmayan Ünlü Futbolcular

  1286 İzlenme 14.9.2016 1
EURO 2016'ya Gidemeyen ve Alınmayan Ünlü Futbolcular
Resmi Büyüt
Euro 2016'ya gidemeyen, çağırılmayan yada sakatlığı bulunupta gidemeyen bazı ünlü oyuncuların içinde bulunduğu bu videodan yola çıkarak oyuncuları yorumlayacak olursak ispanyayla başlamak istiyoruz...

İspanya: Kötü geçen dünya kupası sonrasında teknık direktör Del Bosque nispeten şaşırtıcı tercihlerinden forvet bölgesinden başlayarak Diego Costa Ve Fernando Torres isimlerini keserek yaptı. Diego Costa'nın kesilmesini o sezon Chelsea ile geçirdiği kötü sezon ve bireysel olarak verimsizliği aslında bu kararın bence süpriz olmadığının kanıtıydı. Aynı şehilde Negredo 40 maçta bütün kulvarlarda attıgı 12 golün İspanya milli takım seviyesi için yeterli olmadığıda bence çok aşikar ama şahsi düşüncem Fernando Torres kararının yanlıs olduğudur. Bazılarımız diyebilir peki Torres'in istatistikleride 44 Maçta 12 gol Negredo için derken niye Torres İçin onu konusmuyoruz diye sorgulanırsa oynadığı kulübün sezon İçindeki başarısınada ve o oyuncunun sisteme takıma verdiği gol asist dışındaki katkıyada bakmak lazım Atleticonun son haftaya kadar şampiyonluk yarısının içinde olduğunu düşünürsek aynı şekilde şampiyonlar liginde final oynadığını düşünüp birde sezon İçinde oynadığı takıma verdiği katkı çok Bariz Belliydi. Ayrıca takımda oynadığı sürelerde takımın en skorer isimlerinden Griezmanın attıgı gollerde doğrudan olmasa bile baktıgında dolaylı yoldanda ne kadar etkili olduğunu görebiliriz. Ayrıca çok iyi bi bitir iyi bir bitirici olan oyuncu her an skora etkide edebilir bilhassa büyük maçlarda tecrübesiyle. O yüzden İspanya Milli takımının yaş olarak tecrübesız diyebileceğimiz forvet rotasyonunda yer alması gereken bir oyuncu oldugunu düşünüyorum. Juan Mata ismine bakarsak kötü sezon geçiren Manchester Unıted takımında nispeten takıma göre belki biraz İyi görünmüş gibi gözüksede İspanya Milli takımında bence David Silvalı, Thıagolu, Inıestalı, Nolitolu ve Fabregaslı kısmın İçine Girecek kadar yeterli değildi. Xabi Alonso gelirsek orta sahadaki kesici rolünde İlk 11'de yek oyuncuyla oynadıklarını düşünürsek ilk tercihi normal olarak Busquets oldu ve onu Koke yedekledi onunda Atletico performansı düşünülünce pekte bence bu görüş sorgulanmazdı.

Fransa: Ev sahibi Fransaya baktğımızda yetenekli genç ve iyi Fransa kadrosuna orta sahasına baktığımızda aslında uzatmadan Valbuenan'ın olmaması bence kesinlikle sorgulanacak bir seçim değildi. Benzema'ya bakarsak saha dışı olaylar kadroya alınmayan oyuncunun aslında orda olması bence kapalı takımlar karsısında kilidi açmakta zorlanan Fransa İçin bir koz kalite ve tecrübe getirirdi.

İngiltere: İngiizlere baktığımızda forvette alınmayan Carroll, West Ham Unıted'de kendi standartlarında İyi bir sezon geçirmiş olsa da bence hem antrenörun oyun tarzına uymadıgı hemde şampiyon olarak gelen Vardy'nın oldugu gol kralı olarak gelen Kane'nın oldugu ayrıca Lallana Ve Sturıdge'nin olduğu hücüm hattına girmek İçin bence bu oyunculardan daha kötü oldugunu düşünüyorum ve bence yargılanması gereken bir karar değildi. Walcott'a GElirsek Arsene Wengerin her zaman tuttuğu oyunculardan birisi olan Walcott demin dediğim gibi Kendi gibi kenarları kullanabilen daha etkili bir sezonda geçirmiş olan Sterling gibi bir oyuncuda varken onu yedekliyebilecek yukarıda saydığım Lallana vs. gibi oyuncularda kadrodayken Walcott seçiminde bence yargılanmaması gerekir.

Portekiz: Son şampiyon Portekizde aslında Meireles konusu hiç tartışılmamalı bile ligde Fenerbahçeyle neredeyse hiç oynamayan oyuncunun aslında orda olması Asıl tartışma konusu olurdu, ayrıca eski Meireles'tende çok uzak.

Almanya: Aslında Almanların turnuvada büyük beklentileri olan oyunculardan birisiydi. İlkay ama İlkayda sakatlık kaynaklı turnuvayı kacırdı. Bence Almanlar adına iyi bir katkı verebilirdi.

Hollanda: Bizimle birlikte aynı grupta yer alan portakallar tarihinin en kötü dönemlerinden birisini yasadı ve turnuvaya katılamadı ligimizde de oynayan Sneıjder, Van Persie gibi oyuncularında içinde yer aldığı portakallarda sezona iyi başlayan ve sonrasında aslında aynı performansı gösteremeyen Depay'ın ve Robben'ın turnuvada olamaması kendileri içinde bir handikap ve kayıp oldu.

Danimarka: Aslında Bendtner'i pek yorumlamaya gerek yok bu listeye girmemesi gereken bir oyuncu olarak düşünüyorum kesinlikle her sene gittikce düşen kendinden beklenen performansın yanından bile geçemeyen oyuncunun olmaması kimseyi üzmez. Ama Kjaer ve Eriksen açısından bakarsak iki Danimarka futbolunun iyi İsminin turnuvada olmaması kendileri adına bir kayıp olarak gözükebilir.

Bosna Hersek: Burda aslında edin Dzekonun eski performansında olmasada takımının ve kendinin turnuvada olmaması bir kayıp elbette kendilerine göre ama asıl futbol severler için Bosna Hersek takımının olmaması en çok Pjanıc ismini izleyecekleri için üzmüştür.

Sırbistan: Ülke futbolununda Çok İyi durumda olmadığı Sırbıstan Mılli takım seviyesinde de son zamanlarda düşüşte aslında bireysel olarak iyi oyunculara sahip Sırplar bir türlü bu birlikteliği sağlayabilmiş değil. İki Chelsealı Matic ve İvanovic'inde içinde bulunduğu Sırbıstanda iyi bir yapılanmayla daha başarılı olabilirler. Ayrıca İvanovic İçin kariyerinin sonlarına geldiğini düşünürsek bu turnuva kaybı kendi içinde iyi olmadı belki oynayabileceği son 1-2 büyük turnuvadan birisiydi..!


YORUMLAR (0)