Neşeli Günler Film Oyuncularının Öncesi ve Sonrası
5 1

Neşeli Günler Film Oyuncularının Öncesi ve Sonrası

  1170 İzlenme 24.11.2017
Neşeli Günler Film Oyuncularının Öncesi ve Sonrası
Resmi Büyüt
Yolda karşılaştığınız herhangi 10 kişiye Yeşilçam'da en çok hangi filmi beğeniyorsunuz diye sorsanız şüphesiz en az 7 kişi favori filmlerinden birinin Neşeli Günler olduğunu söyleyecektir. 

Yapım ekibiyle, yönetmeniyle, özgün senaryosuyla, dev oyuncu kadrosuyla ve unutulmaz müzikleriyle adını Türk sinema tarihine altın harflerle yazdırmış bir baş yapıttır. Neşeli Günler. Turşuculuk yaparak geçimini sağlayan fakat araları pek de iyi sayılmayan 6 çocuk sahibi Saadet Hanım ve Kazım Efendi'nin "turşunun iyisi limonla mı yoksa sirkeyle mi olur" tartışması sonucu ikilinin boşanmasıyla başlayan film, üçü annelerinde ve üçü de babalarında kalan altı kardeşin tesadüf eseri bir araya gelmeleriyle daha da eğlenceli bir hal alacaktır. Filmde aynı zamanda Kazım Efendi'nin kardeşi "Palavra Bakanı" Ziya'yı da unutmamak gerek. Ziya her ne kadar palavracı, düzenbaz bir karakter olsa da seyirciye kendini sevdirmeyi ve kabul ettirmeyi başarmıştır. Anne ve babalarının eskisi gibi bir arada yaşamalarını isteyen, sıcak bir yuvanın hasretini çeken çocukların onları bir araya getirme planlarının zaman zaman esprili, zaman zaman dramatik bir dille işlendiği filmde "aile" kavramının önemine yapılan vurgu dikkat çekmektedir. Günümüzde çekilen dizi ve filmlerde aile kavramının içinin boşaltıldığını düşünürsek Neşeli Günler'in halen keyifle izlenmesinin nedenini de bulabiliriz aslında. Aile hasretiyle yanıp tutuşan çocuklar, bu uğurda neler yapabileceklerini göstermişler ve nihayetinde anne ve babalarını tekrar bir araya getirerek mutlu yuva hasretlerine son vermişlerdir. 

1978 çekimi olan film, ünlü simaların bulunduğu isimler Adile Naşit, Münir Özkul, Şener Şen, Ayşen Gruda v.s. gibi güçlü sanatçıları barındırmaktadır. Bu vesileyle, bu güzel yapımda emeği geçen fakat hayatını kaybetmiş olan bütün ustaları saygıyla ve rahmetle anıyor, halen hayatta olan ustalara da sağlıklı, uzun ömürler diliyoruz.


YORUMLAR (0)