En İyi Aamir Khan Filmleri
5 1

En İyi Aamir Khan Filmleri

  1423 İzlenme 7.9.2016 12
En İyi Aamir Khan Filmleri
Resmi Büyüt
Genelde bollywood filmlerine ön yargılı yaklaşırız, Ama hint filmlerinin gelişmesinde ve bu önyargıyı kırmada oldukça katkı sağlayan önemli oyunculardan biri de şüphesiz Aamir Khan'dır. Aslında Aamir Khan'ın filmlerini ayırmak ya da derecelendirmek olmaz çünkü hepsinin ayrı bir anlamı vardır. Anlamları sizin hayata bakış açınızı değiştirebilecek güçtedir. Her filminde hayatın güzel mesajlarını iletir bizlere. Ufak ama anlamlı mesajlar. Doğup büyüdüğü yerden kaynaklanan bir refleks herhalde, Hindistan'nın kötü ve iyi yanlarını, doğrularını ve yanlışlarını bize sunan filmlerde belirtmeye çalışır. Türkiye'de oldukça fanı olan ve sevilen hint oyuncunun birbirinden değerli filmlerini bu listede bulabilirsiniz. İsterseniz sizler için seçtiğimiz en 7 filmleri spoiler vermeden kısaca anlatalım;

3 IDIOTS
Üniversite de tanışan 3 arkadaşın maceralarını anlatırken Hindistanın eğitim sistemini eleştirmektedir.

FANAA
Kör Zooni ve tur rehberinde tanışan Rehan arasında geçen aşkı anlatıyor. Aynı zamanda bize aşkın hiçbir engel tanımadığını anlatıyor.

DHOOM 3
Bir sihirbazın yaşamını konu almaktadır.

GHAJINI
Aldığı darbeler sonucunda hafıza kaybı yaşayan bir insanın hayatını anlatıyor.

YERDEKİ YILDIZLAR HER ÇOCUK ÖZELDİR
Disleksi sorunu yaşayan bir çocuğun ailesi tarafından hayallerinin kısıtlanışını ama gittiği yatılı okulda öğretmeni tarafından hayallerine tekrar ışık tutulmasını anlatıyor.

TALAASH
Filmde polis olan ve eşinin yaşadığı olayları anlatmaktır.

PEEKAY 
Hindistandaki din ve düşünce yapısını eleştirmiştir.

Not: Amir Khanın son filmi olan "Dangal" isimli film 2016 senesinin sonlarına doğru vizyona girecektir. Dangal filminde Khan, bir güreşçiyi canlandıracaktır.YORUMLAR (1)

  1. tsubasa
    23.9.2016 16:43:13

    Yeni filmlerini merakla bekliyoruz.