En İyi Aile Filmleri
5 1

En İyi Aile Filmleri

  1083 İzlenme 17.11.2017
En İyi Aile Filmleri
Resmi Büyüt
Aile dünyadaki sahip olabileceğimiz en değerli varlıklardır. Çünkü iyi ve kötü tüm zamanlarımızda ailemiz ile oluruz. Acılarımızı, sevinçlerimizi ailemiz ile paylaşırız. Aile kavramı yerli ve yabancı sinemalara konu olmuş belkide tüm insanları işlenişi bakımından derinden etkilemiştir. Aile filmlerinde yerli ve yabancı ayırt etmeksizin asıl verilmek istenen mesaj çok açıktır. Ailemizle sevdiğimiz kişilerle izleyebileceğimiz filmler olmalı seyrettiğimiz sinema filmlerinde kan, şiddet, küfür ve pis sahneler vs. olmadan oturup izleyeceğimiz filmleri seçtik.

Olay çok basittir dünyanın neresinde olursanız olun ailenizden gelen tek bir olumlu şey sizin güçlü kalmanızı sağlar. Filmlerde olduğu gibi yaşanılan olumlu ve olumsuz her olayın sonunda ailenizle olursunuz. Aileyi aslında aile yapan filmlerinde gizli kahramanı çocuklardır. Bu filmlerde çocukların aile üzerinde etkisi çok açık bir şekilde işlenmiştir. 

Bilim kurgu, macera, aksiyon her ne kadar üst seviyede işlensede yıllar geçsede Türk sinemasının aklında kalan en güzel aile filmlerinden biri Neşeli Günlerdir. Çocukların aileyi toplama çabası açıkça belirtilmiştir. Yeşilçam'da birçok defa görmüşüzdür Adile Naşit ve Münir Özkul'un oynadığı baba-anne karakterlerinde çokça görmekteyiz. Yerli yabancı kavramına bakılmadan işlenilen ve izleyiciye verilmek istenen ders şudur; Aile dünyada sahip olabileceğiniz en güzel varlıktır.


YORUMLAR (1)

  1. zeugma 79
    21.11.2017 00:21:02

    Bizlere o saf temiz yürekliliği o dönemin zorluğunu gözler önüne seren bizleri ekrana kilitleyip ağlatan😄 bizlere paran olmasa da nasıl yaşandığını öğreten filmlerdi