Keloğlan Masalları
5 1

Keloğlan Masalları

  1286 İzlenme 16.11.2017
Keloğlan Masalları
Resmi Büyüt
TRT çocuk programında izlenen her kesiti aksiyon ve eğlence olan Keloğlan ve dostlarının en beğenilen bölümleri yapılmıştır. Yapılan çizgi filmde Kara vezir ile yaverlerine karşı durmaksızın bir mücadele vermektedir.

Keloğlan köylü bir delikanlıdır, tembel beceriksiz ve anasının sözünü kafasına almayan tarladaki islerden kaytaran birisidir, Ama bir o kadarda zekidir. Ustalıkla işini yürütüp üzerine gelen tüm kötülüklere karşı işini yürütür. Ama nerde yaşadığı ve nasıl yok olduğu bilinmez tek bilinen o ki dünyaya kendini tanıtabilen ve kitaplara hatta televizyonlarda film ve çizgi filmleri olan tanınmış birisidir. 

Bu masallar manevi değerlerimiz ninelerimizin, annelerimizin bize okudukları bu kıymetli eserler ne yazık ki kaybolmaya yüz tutmuş gidiyor ve gerçekten görünen o ki halen şarkı denilen masallarımızın yerini doldurulmayan bu eser geleceğe göz kırpamayıp geçmişi bizlere çok aratıyor. Kimimiz o nesilden olamadığı için çok şanssızdır, keşke bir daha gelse de annemiz, ninemiz benim başucunda okusa deriz. Ama görünen o ki gerçekten yok denecek kadar köyde sadece çok az okunan bir eser haline geldi. Geleceğini bilmeyen geçmişini hatırlayamaz sözü gerçekten bizi yıllar yıllar öncesine götürüyor, artık toz pembe yalanlarla kaldırılıp duruyoruz. Hani derler ya akıllı dur sana çikolata alcam, diye de teyzelerin yıllarca dile gelen yalanları bunlardır, bir füzesi kulakları yumuşatan, dilleri güzelleştiren, nefesimizi açan öyle buram buram kokan bir eserlerdir. Bizler adeta o sayfaları koklayıp o kokuyu tüm dünyaya yaymak istiyoruz ama ne yazık ki görünen o ki bunlarda yapacak kişi pek yoktur. 

Ben onu bir dizesini dünyadan sesimi haykırırcasına duyurmak, bizleri manevi duygu yüklemesi yapıp kendimi, hatta herkesi resetleyip sadece bu masalları zihinlere yerleştirmek istiyorum. Ben çok birşey istemiyorum eski duyguları geri getirmek istiyorum esen kalın...


YORUMLAR (0)