Balona Rövaşata Çeken Adam
5 1

Balona Rövaşata Çeken Adam

  1121 İzlenme 14.11.2017
Balona Rövaşata Çeken Adam
Resmi Büyüt
Kesinlikle akşamları eve yorgun döndüğünüzde sosyal medyaya kendinizi bıraktığınız anlarda rastlamışsınızdır. Taraflı tarafsız ülke insanını güldüren ve eski samimi günlere götüren bu malum video hakkında bir kaç kelam etme isteği duyduk. 

Bazen masumca yaptığımız davranışlar etrafımızdaki insanlar için oldukça ilgi çekici hale gelebilir öyle ki bizim masum olarak nitelendirdiğimiz davranışımızın çevremizdekiler için bu kadar dikkat çekici olduğunu sorguladığımız zamanlar illa ki olmuştur. Öncelikle bazı haber sitelerinde yok "rövaşata atmaya çalıştı rezil oldu" gibi haberleri esefle kınıyorum. Belli ki içinden gelmiş yolda yürürkende balonu görür görmez hafif bir gerilmeyle pozisyon alan kardeşimiz içinden geçeni yapmış başarılı olamasada gönülleri kazanmıştır. Bu vuruşuyla ünlü futbolcu Moussa Sow'dan tutunda birçok seyirci tarafından sosyal medya da konuşuldu.

Çünkü 90'larda sokakta top peşinde koşmuş bir birey olarak eski anılarım gözümün önünden bir film şeridi gibi geçti. Videoda komik olan kardeşimizin balona röveşata atmaya çalışırken yere düşmesi veya balona vuramaması değil kesinlikle. Orda anılar geldi insanların gözü önüne. Plastik toplarla oynanmaya çalışılan maçlar geldi. Rüzgarda yön değiştirirken vurmaya çalıştığımız o rengarenk toplar. Havada, rüzgarda süzülürken hepimizin büyük konsatrasyonla akrobatik hareketlerle topa vurmaya çalıştığımız anlar geldi. Taşlardan yaptığımız kale direkleri, kalecinin boyunu aştığında sayılmayan goller, "Kendi adamın gol diyor" tartışmaları geldi. Her ne kadar kıran kırana oynanıp kaybedilse de kazananın kaybedenle paylaştığı gazozlar geldi. Maç oynarken eve gidilemediğinden aç kalınmaması için alelacele elimize tutuşturulan salçalı ekmekler geldi. Annemiz evde yokken komşuda yemek yeme kültürü geldi...

Videoyu izlediğinizde yüzünüzde hafif bir gülümseme belirmiştir. Yüzünüzü o güzel gülümsemeyi oluşturan şey ne topa vuramamış olmasıdır ne de o şekilde düşmüş olmasıdır. Tam anlamıyla dikkat çekme gayesi gütmeden belli ki arada oynadığı, severek takip ettiği futbolun üstünde bıraktığı etkiyle verdiği anlık reaksiyondur. Günümüz koşulları tamamen teknolojiye bağımlı bir yeni nesil ortaya çıkardı. Artık sokaklarda bizim yaşadıklarımızı yaşayan çocuklar yok ve biz belli ki o günleri çok özlüyoruz. O çok samimi, içten ve eğlenceli günleri gerçekten çok özlüyoruz. O kardeşimiz  rövaşataya kalktığında o günleri yaşayan herkes önce bu hareketin ne manaya geldiğini hatırlayıp güldü. Sonra mı? Eminim sonra benim yaptığım gibi bir çok insan o eski günlerin özlemiyle gözlerinden akan yaşlara hakim olamadı. Bizi çocukluğumuza götürdüğü için kardeşimize teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Böyle insanlara her zaman saygımız sonsuzdur ve her daim olacaktır. Bulunduğunuz ortamlarda böyle insanlara gerek var çünkü. Anıları yaşatabilmek dileğiyle.


YORUMLAR (1)

  1. Hasan
    14.11.2017 10:43:04

    Bir tv'ye çıkıp röportaj vermesini isterdim bu kardeşimizin içinden geçenleri dinlemek isterdim.