Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı Trailer
5 1

Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı Trailer

  918 İzlenme 9.11.2017 1
Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı Trailer
Resmi Büyüt
1982 de yayınlanan Blade Runner filmi 2019 yılında geçiyordu. Bu film de 2049 yılında geçiyor, yani tam 30 yıl sonrası. Kadrosunda Jared Leto, Harrison Ford ve Ryan gosling ile son dönemde konuşulacak Cyberpunk türüne bir örnek.

Devam filmine göre önceki filmle aralarındaki bağlantı çok iyi yakalanmış. Sinematografik olarak film gerçekten türünün en iyi örneklerinden. Polis olarak çalışan K, toplum  hayatını sıkıntıya sokacak olan ve uzun dönemdir gizli olan bir sırrı açıklığa kavuşturacaktır. Bir katliamı önleyebilmesi için eski ödül rekortmeni Rick Deckard'ı arayan, ondan bazı sorularına cevap alması lazımdır. Olumsuz yerlere gelirsek eğer film bazı bilimkurgu izleyicisini sıkabilir çünkü gereksiz sahneler(bana göre) konulmuş. En önemli konu ise SANSÜR.

Sony kültürel değer bakımından bazı ülkelerde çıplaklığa sansür getirmiş ve filmin akışını bozmuş. Filmi izledikten sonra internette baktığım sahnelerden anladım ki çıplaklığı gizlemek için bazı sahnelerde aşırı zoom yapmışlardır. Bıçak Sırtı 2049 filmini  diğe kötü eleştirilerden biri ise biraz daha kısa kesebilirlerdi diyebilirim. Yine de son dönemin en çok konuşulacak, kendi türünde en iyi filmlerden biri.


YORUMLAR (0)