Bir Zamanların Fenomen Çizgi Filmi Pokemon
5 1

Bir Zamanların Fenomen Çizgi Filmi Pokemon

  1087 İzlenme 9.11.2017 1
Bir Zamanların Fenomen Çizgi Filmi Pokemon
Resmi Büyüt
Ash iyi bir pokemon eğiticisi olmak isteyen azimli, heyecanlı, ne istediğini bilen bir gençtir. Amacı güçlü pokemonlar yakalayarak rakipleriyle karşılaşacağı müsabakalarda zaferler kazanmaktır. 

Zaferler kazanmak için çıktığı bu yolda kendisini yalnız bırakmayan Misty adında bir dostu vardır. Bir de sahip olduğu ilk pokemon Pikaçu. Misty, Ash’a göre daha sakindir ve kritik zamanlarda mantığıyla hareket ederek yerinde kararlar verebilmektedir. Misty’nin bu özelliği zaman zaman Ash’in de fevri hareket etmesini engellemekte ve hatalı kararlar almasının önüne geçmektedir. Kazanacağı başarılar için daha fazla pokemon yakalaması gerektiğinin farkında olan Ash’in karşısına bir gün Caterpie çıkar. Caterpie’yi yakalamak Ash için çok zor olmayacaktır. Nitekim Caterpie, böcek grubundan bir pokemondur. Caterpie’nin Ash’in yeni pokemonu olması Misty’nin hiç hoşuna gitmez. Böceklerden korkan Misty, Caterpie’yi asla sevemez. Ash Misty’nin Caterpie’yi sevmesi için çok çabalar fakat Misty’nin inadını ve önyargısını bir türlü kıramaz.  Caterpie duygusal ve hassas bir pokemon olmakla birlikte kurduğu bir hayali vardır ve bu hayalinin gerçekleşmesi için sabırla beklemesi gerekmektedir.

Ash, Caterpie’den sonra 3. pokemonunu da Pikachu’nun yardımıyla yakalar: Pidgeotto. Ash Pidgeotto’yu yakalar ancak Caterpie’nin bu savaş sonrası yorgun düşmesine engel olamaz. Roket takımı Pikachu’nun peşinde olan kötü bir ekiptir ve Ash’in karşısına çıkarlar. Ash’in Pikaçu’yu vermek istemez ve iki taraf arasında pokemon savaşı başlar. Bu savaşta Pikaçu ve Pidgeotto’nun kullanılamayacak hale gelmesiyle Ash’in yardımına Caterpie koşar mecburen. Bitkin ve yorgun olan Caterpie, Ash’e en zor anında onu iyileştirir.

Bu müsabaka Caterpie ile Misty arasında yeni bir sayfa açacak ve aynı zamanda Caterpie’yi hayalini kurduğu günlere bir adım daha yaklaştıracaktır. Ve daha sonrasında bir çok pokemonu ekibine katarak kendi hayallerine doğru gitmeye bir adım daha yaklaşacaktır.  Bu güzel çizgi film uzun yıllar ülkemizde yayınlanacak ve bir zamanlar bir neslin ilgi odağı olmuş seyredilmiştir.


YORUMLAR (0)