NBA 2K17 Oyun İncelemesi
5 1

NBA 2K17 Oyun İncelemesi

  901 İzlenme 3.11.2017 0
NBA 2K17 Oyun İncelemesi
Resmi Büyüt
Büyük heveslerle ve istekle bu oyunu aldığımı söyleyebilirim ve büyük oranda oyun beni tatmin etti. Gelin hep beraber eksikleriyle artılarıyla bu oyunu ele alalım. Özellikle grafikleri çok gerçekçi olmuş, oyuncu yüzleri, ayakkabıları, dövmeleri vs. çok hoşunuza gidecektir. Avrupa’da bu oyunu oynayan bir çok insan, her ne olursa olsun oyun mükemmel gözüküyor, eski oyuncuların maç sonlarında yaptıkları yorumlar, kendi oyuncunu oluşturabiliyor olabilmen oynayan kişiye keyif ve kalite sağlayacaktır.

Spor oyunları dediğimiz zaman en başta aklımıza gelen belli başlı seriler bulunmakta. 2k serisi bu serilere verilebilecek en güzel örneklerden birisi. Nba 2k16 oynamış birisi olarak söyleyebilirim ki bu zamana kadar yapılmış en iyi seri 2k16 olabilir. Grafik, oynanış, kariyer modu, my league başta olmak üzere bizlere 2k16 sevmemiz adına bir çok sebep sunuldu. Kısaca nba 2k16 2k serileri içinde zirve yapan bir oyun olarak gözüme çarptı. Bu yönden bakıldığı zaman 2k17 bütün beklentileri karşılayabilecek mi 2k16'nın yapmış olduğu zirveyi devam ettirebilecek mi benim adıma tam anlamıyla bir merak konusuydu ve sonunda Nba 2k17 oyununu aldım. Yeni oyunun eski oyunu tamamıyle değiştirmek yerine üzerine yeni şeyler ilave ederek geliştirmesi beni mutlu etti, göze çarpan ilk yenilik oynanışın daha hızlı ve daha akıcı bir hale getirilmiş olması. Yeni oyunda bir diğer göze çarpan özellik ise neredeyse her duruma özel bir animasyonun oyuna dahil edilmiş olması. Artık oynadığım karakterin animasyonları o kadar gerçekçi geliyor ki bazı anlarda oyunun içinde olduğumu unutabiliyorum ve kendimi oyunun içinde bulabiliyorum. Gerçekçilik demişken 2k17 de top sürmek bile karmaşık bir hale gelmiş, gerçekçi bir oyun oynamayı istiyorsak tabi böyle sonuçlara da kendimizi hazırlamamız gerekmekte. 

Eskiden olduğu gibi topu alıp analogla tek yönde ilerleyerek top sürmek biraz zor topu bir anda rakipte görebilirsiniz. Bu durumdan şikayetçi olunabilir kimisine göre bu bir eksi olabilir ama bana göre değil, çünkü gerçekçi bir oyun oynamak istiyorsak gerçeğe yakın bir simülasyon modunda da oynamamız gerekmekte yani biraz zorlanmamız gerekmekte olduğunun kanaatindeyim. Oyuna gerçekçilik adına en büyük katkıyı sağlayan bir diğer etken ise kesinlikle yapay zeka. 2k16 oynayan birisi olarak geçen sene ki oyunda bir çok absürt hata gerçekleşebiliyor oyuncular kilitlenebiliyordu. 2k17 de bu sorun büyük oranda giderilmiş bunu görebiliyorum ancak maalesef tam olarak giderilmemiş ama kesinlikle 2k16'ya kıyasla büyük bir oranda giderilmiş olduğunu gördüm. 2k17 bizlere bu açıdan kesinlikle güzel bir oyun sunmuş. İncelemenin sonuna gelmeden değinmek istediğim bir diğer nokta oyunun görsel yanları. EA ve Konamı'nın attığı adımlarla beraber 2k17 de bu profesyonel çalışma alanına giriş yapmış, bir çok oyuncunun yüzü gerçeğe yakın ve kaliteli bir şekilde yansıtılmış. 

İçiniz rahat bir şekilde Nba2k17 oynayabilirsiniz, hataların büyük oranda giderildiğini görmekteyim ve oyun içine oynanış açısından bir çok yeni şeyler getirilmiş. Şuanlık deneyimimi bu kadar yansıtabiliyorum tabi ki büyük bir oyun olduğu için oynadıkça keşfedilebilmekte. Sizlere tavsiyem bu oyunu sizlerinde oynayarak tecrübe edinmesi pişman olmazsınız.


YORUMLAR (0)