Arif Erdem'in Unutulmaz Manchester United'a Attığı Gol
5 1

Arif Erdem'in Unutulmaz Manchester United'a Attığı Gol

  994 İzlenme 16.10.2017
Arif Erdem'in Unutulmaz Manchester United'a Attığı Gol
Resmi Büyüt
Yaşları küçük olan futbolseverler M.united-Galatasaray'ın 3-3 ile biten harika maçını canlı seyretme imkanı bulamamışlardır. Fakat babalarımız o günleri yaşıyormuşcasına defalarca anlatır halen bizlere. O maç bizim damarlarımızdaki Türk kanının, inanırsak yapamayacağımız hiç birşeyin olmadığını belgeleyen harika bir geri dönüş maçıdır. 

Daha yaşı genç olan Arif Erdem, Galatasaray formasıyla ceza sahasının dışından topa öyle vuruyor ki file bekçicis Peter Schmeichel topu tutması oldukça zordu ve top ağlara yollayarak, biz futbol izleyicilere tarihi anlar yaşattı. Maçı anlatan spikerin bile golden sonraki repliği bile hala hafızalarımızda taptaze. Yaşımız ne kadar ilerlesede her zaman duyarız "Arifin Mençıstıra attığı gol" diye.

Arif Erdem'in de anlattığı gibi, maç iki farklı üstünlüğe gelmiş kaybedecek çok da birşey yok 2-0 dan sonra futbolculardaki rahatlık sahaya yansıdı ve o rahatlıkla müthiş soğukkanlılıkla güzel bir vuruş ve gol. Dünya Türk futbolunu izlediğimiz de futbolcular da özgürlük var özgürlüğün geldiği yerde aslında özgüven de var yani demek istediğim özgüven özgürlükten çıkıyor. Adam istediği gibi şut atıyor çalım atıyor, tribünlere oynuyorlar liglerini  dünyaya pazarlıyorlar. Bizde yetenekli oyuncu çok fakat futbolcular, daha da genellersem futbol camiası ürkek, oyuncu şut atamıyor, çünkü tribünden yuhlamalar ıslıklar istifa sesleri.

Anlatmak istediğim vursunlar abi bırak futbolcu istediği gibi şovunu yapsın ve bilet alıp forma alıp stadyuma gelen taraftar mutlu olsun eğlensin. Arif bizi mutlu etti. Türk futbolu da bizi mutlu etsin.


YORUMLAR (0)