Beşiktaş Forması Giymiş Portekizli Futbolcular
5 1

Beşiktaş Forması Giymiş Portekizli Futbolcular

  1113 İzlenme 3.10.2017 1
Beşiktaş Forması Giymiş Portekizli Futbolcular
Resmi Büyüt
Türk futbolunun en önemli kulüplerinden olan Beşiktaş'ta bir çok Portekizli gelip geçti. Portekizli futbolcular Brezilya'ya yakın olduğundan mıdır bilinmez yetenekli olurlar. Tabiki hepsi değil ve Brezilya kadar değil. Euro 2016 - Fransa'da düzenlenen avrupa şampiyonasında şampiyon olan Portekiz'in oyuncular yönüyle ne kadar zengin olduklarının kanıtıdır. Ve bu futbolculardan bir kaçının yolu Türkiye'den geçmiş ülkemizde top koşturmuştur. 

Zaten dünyanın en iyi iki futbolcusundan bir tanesi Portekizli futbolu sevmeyen kızlar bile bilirler Cristiano Ronaldo. Beşiktaş'ın en önemli Portekizlisi de Ronaldo'nun çok yakın arkadaşı Ricardo Quaresma. Quaresma son iki yılda eski kadar da olmasa tribünleri ayağa kaldıran çalımlarıyla, rabonasıyla, trivelası ve gittiği takımlara olan aşkını sürekli dile getirerek sevilen futbolculardan. Zaman zaman eleştirilsede Quaresma Beşiktaş tarihinde unutulmayacak bir oyuncu. 

Bir başka isim de Simao Sabrosa. Simao A.Madrid  ile 4 başarılı sezonun ardından Beşiktaş'a 1 milyon Euro bonservis fiyatıyla kadrosuna katmıştır. Simao Beşiktaş'ta da başarılı 2 sezon geçirip tekrar İspanya'ya döndü. 

Üçüncü isim Beşiktaşlıların doyamadan veda ettiği Manuel Fernandes, gerçekten doymadan sabaha kadar oynasa izlenilecek bir futbolcu Manuel. Sıradan olmayan, değişik bir stil ile oynuyor bu yüzdendir ki taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmıştır. 

Dördüncü Portekizli Hugo Almeida, Hugo çok eleştirili bir Beşiktaş serüveni yaşadı fakat bana göre başarılı bir oyuncudur, azımsanmayacak katkılar sağlamıştır. Tam bir pivot santrfor. 

Diğer ismimiz Bebe Beşiktaş'ın forvet aradığı yıllarda Manchester United forması giyen Bebe genç ve gelecek vaadeden bir futbolcuydu kiralandı fakat istenilen seviyeye çıkamadı ve geri döndü. 

Diğer Portekizli Julio Alves, Julio'nun da Beşiktaş dönemi maalesef başarısız sonuçlandı ve veda edildi. 

Beşiktaş'a son gelen isim ise Dünyanın hayran olduğu, asrın ilk 11'inde olmasa da asrın kadrosunun yedeklerine yazılabilecek seviyede bir libero Kepler Laveran Lima Ferreira(PEPE). Pepe müthiş maçlar, zaferler yaşadı İspanyol dev Real Madrid ile yollarını ayırarak Beşiktaş'ın renklerine bağlandı. Türkiyede olduğundan beri gündemde olan oyuncu oynadığı maçlarda da kalitesini gösterdi. Halen daha oynamaya devam eden Pepe Beşiktaş'a kalite katmayı sürdürecek gibi görünüyor. Bu tarz Portekizli oyuncuların gelmesiyle bir diğer ünlü isim Cristiano Ronaldo gibi dünya çapında nam yapmış kişilerin önünü açarak ülkemizde futbol oynama şansı doğuyor.


YORUMLAR (0)