Hafızamızda Bulunan Unutulmaz Türk Filmi Replikleri
5 1

Hafızamızda Bulunan Unutulmaz Türk Filmi Replikleri

  3218 İzlenme 25.9.2017 1
Hafızamızda Bulunan Unutulmaz Türk Filmi Replikleri
Resmi Büyüt
Hepinizin 'Ne Filmlerdi be' diyerek iç çektiğinizi duyar gibiyim. Üzerinden onca yıl geçmesine rağmen defalarca bıkmadan izleyebildiğimiz, her defasında ezbere bildiğimiz o sahnelerde kahkaha atabildiğimiz ne filmlerdi be değil mi. İşde bu videomuzda Türk sinemamızda birbirinden farklı efsane replikleri sizlere sunmaya çalıştık...

Eski türk filmleri ile yeni türk filmleri arasındaki fark doğallık. Eski filmleri yüzlerce kez izlesek yine sıkılmayız. Filmler o kadar güzel o kadar doğal ki sonuçta bu oluyor. O kadar çok izlediğimiz içinde film efsane replikleri aklımıza kazınıyor. Ama şimdiki nesilde filmler güzel, estetik olsa bile ikinci veya üçüncü seferde film sıkar. Eski filmlerde küfür, müstehcen sahneler tarzı şeyler olmadığı için filmde güzel oluyor. Yeni nesil filmlerde çoğu komedyen argo kelimeler kullanarak insanların beğenisini kazanabiliyor. Yeni nesil filmlerde ne ararsan var. Küfür, erotik tarzı şeyler vs. sayabiliriz. Bu yüzdende çoğu kişi tarafından izlenmez ve eski filmler daha göze hoş gelir. Bizim milletimiz filmlerde o tarz konular yer aldı mı zaten o film efsane bir film haline geliyor. Ama eski filmlerde o tarz şeyler olmadığı için çoğu kişide bu eski nesil filmlerini beğenmez. Ama şu bir gerçek ki eski filmleri şimdi vizyonda sayısını artırsak eskilerdeki gibi fazla bir biçimde ilgi görür.

Eski film karakterleri daha sade yani daha temiz daha doğal. Ama simdiki filmlerde herkes süslü püslü yani hep zengin karakterleri yer alıyor. Bu sebeplede bu tarz filmlerde en çok izlenenler arasında. Fakat eski filmlerde o tarz durumlar yok. O zamanın durumunu anlatan filmler cekilmis. İnsan kendince soruyor bunlar hep zengini anlatıyor ama gerçek dünya böyle diye mi. Daha da yapabileceğimiz faktörler var ama bunlar bile yeterli bence. Bir oylama yapsak Türkiye genelinde eski filmler mi yoksa yeni filmler mi diye bence oranlar eskiyi gösterir.

Yeşilçam filmleri bizleri bu kadar etkileyen oyunculukları mıydı! ya da replikleri! veya içtenlikleri! belki de saflıkları! ve bunun gibi birçok şey söyleyebiliriz. Şöyle bir geçmişe gittiğimizde bu çok değerli insanlar ve filmler bizim ilklerimizdi, yani televizyonun ülkemize geldiği zamanki ilk filmler ilk artistlerimizdendi bu saygın insanlar. Hani derler ya ilkler unutulmaz diye belki de bu yüzden bizde bıraktıkları etki çok fazla ki öyle de. Hala onlara çok gülüyor, çok seviyor ve sahip çıkıyoruz; çocuklarımıza izlettiriyor, nesilden nesile aktarımını sağlıyoruz. Sonrasında gelen GORA, Hükümet Kadın ve bir çoğu belki de ilklerimizdeki o doğallığı, saflığı bize yaşattıkları için bu kadar sevdik. Onlar bizim servetimiz, ilklerimiz ve kahkahalarımız. Ve son olarak Sahi Sevgi neydi? Sevgi; iyilikti, dostluktu. Sevgi, emekti... Ben tüccar değilim! Eğitimciyim!


YORUMLAR (0)