İki Kişilik Oynanabilen Xbox 360 Oyunları
5 1

İki Kişilik Oynanabilen Xbox 360 Oyunları

  3219 İzlenme 18.9.2017 1
İki Kişilik Oynanabilen Xbox 360 Oyunları
Resmi Büyüt
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yaşantımıza giren Xbox kolay kullanımı yeni bir eğlence olarak karşımıza gelmeye başladı. 1967’de Alman mühendis Ralph Baer tarafından Brown Box ilk oyun konsoludur. Brown ve ekibi ürünü geliştirerek 1972 yılında Magnavox Oddysey adıyla piyasaya sürdü.Bu ürün ilk ticari konsoldur. Daha sonra 1972’de Nolan Bushnell Atari’nin Pong ürününü piyasaya sürerek büyük sükse yaptı ve sadece 5 yıl sonra 1977’de Kara Kutu olarak bilinen kartuşlu çok oyunculu Atari 2600’ü piyasaya sürdü. Bunu 1985’de Nintendo 1989’da Game Boy izledi. 1985’te ilk PS ortaya çıktı. PS 2 2000 yılında Xbox ise 2001’de hayatımıza girdi.

Xbox’da iki kişilik oynayabileceğimiz en iyi 10 oyunu tanıyalım. Birincisi 2006’da çıkan ve 4 serisi olan Gears of War. Bu oyun hapishaneden kaçan ve deltalara katılan Marcus Fenix’in maceralarını konu alıyor. Oyun savaş oyunudur. İkinci oyun ise Left 4Dead 2 bu oyun zombi nişancı oyunudur. 2009’da piyasaya çıkmıştır. Üçüncü oyunumuz ise Teenage Mutant Ninja Turtles Splinter ustanın eğittiği mutasyona ugramış değişik özelliklerdeki 4 kaplumbağanın maceralarını konu edinir. Dördüncü oyunumuz Tom Clancy Splinter Cell ise ana karakteri Sam Fisher olan nişancı oyunudur. Beşinci oyunumuz Lego oyunu olan Marvel Super Heroes Hulk, Demir Adam ve daha nicelerini barındıran oyun hem çocuklar hem büyüklerin ilgisini çekmiştir. Altıncı oyunumuz The Warriors :Street Brawl çete üyesi olduğumuz bu oyun 2009’da çıkmıştır. Çete ilişkileri ile ilgili bir oyundur. Bir diğer oyunumuz ise Blur zevk alarak oynanabilecek araba yarışı oyunudur. Sekizinci oyunumuz 2014’te çıkan WWE 2K15 dövüş oyunudur. WWE’nin tüm karakterleri vardır. Diğer oyunumuz Tour De France 2014 bir bisiklet yarışı oyunudur son oyunumuz ise efsane Minecraft nerdeyse tüm genç neslin oynadığı lego tarzı oyundur. Çok oyunculu oynanır.

Teknolojinin gelişmesi ile Xbox hayatımıza renk katmıştır. Hiçbir zaman PS’yi geçemese de yine de gençler arasında çok popülerdir. Xbox bundan sonra da gelişimini devam ettirerek hayatımıza renk katmaya devam edecektir. Avrupa ve Amerika’da olduğu gibi Türkiye’de de müdavimi çoktur. Sıkı bir dövüş veya nefes kesen bir maç için Xbox oynamaya ne dersiniz?YORUMLAR (0)