Türkiye'nin Gelecek Vaadeden Yetenekli Türk Futbolcuları
5 1

Türkiye'nin Gelecek Vaadeden Yetenekli Türk Futbolcuları

  1076 İzlenme 7.9.2017 15
Türkiye'nin Gelecek Vaadeden Yetenekli Türk Futbolcuları
Resmi Büyüt
Türkiye futbolunun en büyük talihsizliği altyapıdan futbolcu çıkmamasıdır. Özellikle şuan gündemde olan yabancı sınırlaması tartışılsa da, bu tartışmanın dışında sayısı az da olsa, gerek yurtdışında gerek ülkemizde azda olsa yetenekli oyuncular çıkmaktadır. Özellikle altyapı diyince direk aklımıza Altınordu kulübü geliyor. Altınordu'nun Türk futboluna katkısı oldukça büyüktür. Videoda ve aşağıda bir kaç genç yetenekli futbolcuyu değerlendirdik.

Emre Mor : Şuan da genç oyuncular arasında A milli formayı sanırım en çok giyenler arasında olan genç yeteneğimiz. Bazı konularda kendini daha çok geliştirirse Avrupa kulüplerini peşine takar. Bu sezon Borussia Dortmudtan Celta Vigo'ya transfer olmuş olan Emre Mor'u La Liga'da izleyeceğiniz. 

Abdülkadir Ömür : Trabzonspor belkide uzun zaman forma giyeceği, yada avrupada büyük takımların peşinde koşturacak genç oyuncusudur ve milli takımızın formasını giyeceği ilerleyen yıllarda kesin gözüyle bakılıyor.

Yusuf Yazıcı : Bazı futbolcular vardır ki; topla ilk buluştuğunda heyecanlandırır seyircileri. Şapkadan tavşan çıkartma misaldir futbolu oynayışı. Kimi yıldız vardır ki futbolda staj dönemi olarak isimlendirilen dönem "Kiralama "şeklinde amiyane tabirle pişme süreci gerçekleşir. Ancak Yusuf'un böyle bir süreci olmadan sanki 40 yıldır Trabzonspor'un formasını giyiyormuşcasına soğukkanlı ve sahaya yukardan bakarcasına attığı ara pasların tanımını yapmaya kelimelerin gücü yetmez. Bana kalırsa şimdiden Trabzonspor efsanesi olacaktır. Kimi futbolcular vardır bir an yıldızı parlar fakat o yıldızlığın vermiş olduğu rehavet nedeniyle ya sıradanlaşır ya da yok olup gider. Yusuf Yazıcı'da o karekter yok. Soğukkanlı ve hedefleri olan bir görüntüsü mevcut. Ukalalığı olur mu bilinmez ancak tarzı ve yaklaşımı İBRAHOVİÇ'i anımsatmaktadır. Stili ise Neymar kadar kıvrak olup pozisyon gereği daha orta alan oyuncusu görünümde. Kesinlikle sıradanlıktan uzak bir futbolcu... Bana göre Manchester United formasını giyecektir ileride... Bu da tarihe dipnot olarak geçsin...

Çağlar Söyüncü : Altınordu'nun sadece Türk futboluna değil Avrupa futboluna sunduğu değerlerden birisidir. Kendisinin çabası ve gayreti buna ek olarak yeteneği tartışılmaz bir husus. Savunma ağırlık bir oyuncu olduğu için gelişimini tam anlamıyla sürdürebilmesi için 2 alternatifi bulunmaktaydı. Birisi; Almanya diğeri ise İtalya idi. Almanya'yı tercih etti. Kariyer basamaklarını daha sağlam atmak adına da hayalperest yaklaşımlardan uzak durdu ve Freiburg'a transfer oldu. Hem kendisini geliştirebilecek hem de sürekli forma şansı bulabileceği bir tercihi yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Çok değil en fazla bir sene sonra büyük takımların ciddi tekliflerini duyacak olacağız...


YORUMLAR (0)