Tarihin Efsaneleşmiş 10 Numaralı Futbolcuları
5 1

Tarihin Efsaneleşmiş 10 Numaralı Futbolcuları

  1024 İzlenme 16.8.2017 1
Tarihin Efsaneleşmiş 10 Numaralı Futbolcuları
Resmi Büyüt
Ofansif orta saha. Bir diğer adıyla 10 numara. Her an skorboardı değiştirebilecek yeteneklere sahip olan rakip için tehlike arz eden ve top ayağına geldiğinde kendi tribünlerini ateşleyen futbolcu. 10 numaralı futbolcular kulüpler için vazgeçilmez konumdadırlar. Sizler için 10 numaralı formayı sırtına geçirmiş ve efsane olmuş futbolcuları derledik. Videoda geçen bazı oyunculardan kısaca bahsedelim;

George Hagi

Rumen futbolunun yetiştirdiği en büyük yetenek olarak gösterilir. Romanya’da yüzyılın futbolcusu, ülkemizde senelerce yılın oyuncusu olmayı hak kazanmıştır. Aktif futbolculuk hayatında R. Madrid, Barcelona gibi dünyaca büyük kulüplerde oynayan Hagi Türkiye’de ise Galatasaray’da top koşturmuş ve adeta taraftarın sevgilisi haline gelmiştir. 5 yıl Galatasaray’da forma giyen Hagi kariyerinde en uzun süre formasını giydiği takım Galatasaray olmuştur.

Zinedine Zidane

Aslen Cezayirli olan futbolcu uzun yıllar üst düzey futbol oynamıştır. Büyüleyici tekniğiyle dikkatleri çekmiştir daima. Fransa milli takımının vazgeçilmezleri arasında yer alıyordu oynadığı dönemlerde. Dünyaya gelmiş geçmiş en iyi 10 numaralar arasında daima yerini almıştır. Juvestus’dan Real Madrid’e transfer olmuş ve büyük başarılara imza atmıştır. Birçok kez kişisel ödüllere de layık görülmüştür. Zidane ile ilgili akıllardan çıkmayan en büyük olay ise onun jübile maçıdır. Fransa ile dünya kupası finaline çıkan Zidane rakip oyuncu Materazzi ile sürtüşmüş ve rakibine kafa atmıştır. Bu olay hem maçın hem de turnuvanın önüne geçmiştir. Şuan da Real Madrid’de teknik direktörlük yapmakta ve oldukça başarılı bir dönem geçirmektedir.

Lionel Messi

Bundan önce yorumladığım 10 numaralardan bazılarını yaşım gereği pek izleme fırsatına sahip olamadım. Fakat Messi’yi bizim neslimize denk geldiği için sıklıkla izleme imkanımız oldu. Olağanüstü yeteneklere sahip olan, skoru her an değiştirebilecek potansiyele sahip ve topu ayağına aldığında adeta harikalar yaratabilen bir oyuncu. Zaman zaman kendisine uzaylı benzetmeleri yapıldı. Bu dünyadan olmadığı söylendi. Ertem Şener’in de söylemiyle ‘ Messi Messi Messi bu adam neyi nesi ‘. Genç yaşta rekorları alt üst etmeye başladı. Kırılmadık rekor bırakmadı. Formasını terlettiği Barcelona ile tatmadık başarı bırakmayıp başarıdan başarıya koştu. Fakat aynı başarıları milli forma altında gerçekleştiremedi ve milli takım düzeyinde hep eleştiri oklarının hedefi oldu.

Ztalan İbrahimovic

Avrupa’nın en iyi takımlarında oynama imkanına sahip olmuştur. Gücü, fiziği, tekniğiyle ve fantastik golleriyle adından söz ettiren Zlatan tüm bunların yanında egosuyla da bilinir. 1.95’lik Zlatan milli takımı İsveç’inde vazgeçilmezleri ve efsaneleri arasındadır. Küçükken tekvandoyla da ilgilenen Zlatan bu sayede ayaklarını oldukça iyi kullanabilmektedir. Sert şutları, röveşataları ve fantastik golleriyle daima gündemdeki yerini korumaktadır.

Ronaldinho

Brezilya futbolunun dünyaya kazandırdığı en önemli yetenek. Yeteneğinin yanı sıra herkes tarafından sevilen saygı gören bir oyuncuydu. 2002 senesinde FIFA Dünya Kupası’nda müthiş yeteneğiyle ile büyüleyen Ronaldinho, 2003’te Barcelona’ya transfer olarak büyük bir yankı uyandırmıştır. Top ayağına geldiğinde herkesi heyecanlandıran Ronaldinho Santiago Bernabeu stadında alkışlanan tek Barcelonalı olma şerefine nail olmuştur. Kariyeri boyunca birçok başarı ve elde etmiş ve kupalar almayı başaran futbolcu Barcelona kariyerinin ardından İtalyan kulübü Milan’a transfer olmuş ve buradanda ülkesinin yolunu tutmuştur.YORUMLAR (0)