Zaman Makinesi 1973
5 1

Zaman Makinesi 1973

  1252 İzlenme 15.8.2017 1
Zaman Makinesi 1973
Resmi Büyüt
Türk sinemasının genelde aynı komedi tarz filmleri olsada bu seferki yönetmen farklı bir konuya değinmiş. 14 Mart 2014'de vizyona giren senaryosunu Kemal Kenan Ergen'in yazdığı Türk komedi dizisi. 

Başrollerini Gürgen Öz ve Seda Bakan'ın oynadığı filmde zengin ailenin şımarık çocuğu olan Tolga isimli figürin babasından kaldığı eski model bir arabayla hız yapınca kendini 1973 senesine ışınlanmış olarak bulacaktır. Hayatında istediği şeyleri çalışmadan elde eden Tolga, 1973 yılında kendini zor bir hayat beklemektedir. Filmde 1973 yılında gittiğinde denizin ortasına düşer. Araba da bozulmuştur. Bir Tamircide çalışır. Tamircide arabayı tamir etmesine karşın yanında para olmadığı için araba tamirinin ücretini tamircide çalışarak ödemeye çalışır. Çalışırken bir yandan da arabayı alıp bir an önce 2014 yılına gitmenin hayalini kuruyodur. Tamircinin çırağı olan Çiko isimli karakter onu yeri yurdu olmadığı için evine almıştır. Babası bu duruma tepki vermese de Annesi bu durumdan yani evlerinde bir yabancının kalmasından bir hayli endişelidir. Tolga'nın aslında kaldığı ev Dedesinin evidir. Tamirci çırağı olan Çiko aslında gelecekten gelen Tolga'nın babasıdır. Tolga bunu geç de olsa farkeder ama etrafına onu anlattığında herkes deli olduğunu düşünür.

Filmde ayrıca sol ve sağ çatışmalarının olduğu açıkca görüntülenmektedir. Tolga herkese gelecekten geldiğini söyler. Ama 1973 yılında kendini gelecekten geldiğini ispatlayabilecek mi? Başarılı komedi filmi şimdiye kadar izleyenlerinden tam not almayı başardı. Tebrik ediyoruz ve böyle filmlerin daha çok sinemada yer bulmasını diliyoruz.


YORUMLAR (0)